INFOCOM: doble titulació del grau d'Informació i Documentació i el grau de Comunicació Audiovisual

Plans docents, horaris de classes i calendari d'avaluacions (curs 2017-2018)

Atenció: s'obre en una nova finestra. ImprimeixCorreu electrònic

 

Primer curs | Primer semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

 

 

 

 

 

10 h - 11.30 h

Informació i societat

M1

 

 

A. Villarroya / E. Abadal

Introducció als sistemes d'informació i documentació

M1

M. Comalat / N. Jornet / A. Pons/ A. Rubió

 

Informació i societat

 

M1

 

A. Villarroya / E. Abadal

Fonaments de la comunicació mediatitzada

 1B

 

 

L. Sánchez

11.30 H - 13 h

Expressió oral i escrita en castellà

 

1B

 

 MA. Garcia

Fonaments de la comunicació mediatitzada

 

1B

 

 L. Sánchez

 

Expressió oral i escrita en castellà

 

1B

 

MA. Garcia

Introducció als sistemes d'informació i documentació

M1

M. Comalat / N. Jornet / A. Pons/ A. Rubió

13 h - 14.30 h

Llenguatge audiovisual

1B

L. Manresa

Cerca i ús d'informació

M1

S. Argudo

 

Llenguatge audiovisual

M1

L. Manresa

Cerca i ús d'informació

M1

S. Argudo

 

Primer curs | Segon semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

 

 

 

 

 

10 h - 11.30 h

Informació i formats digitals

M1

 

 

J. Franganillo

Narrativa audiovisual

1B

 

 

Pendent

 

Introducció als sistemes d'informació i documentació

M1

M. Comalat / N. Jornet/ A. Pons / A. Rubió

Història social del coneixement

M1

 

 

P. Rueda

11.30 H - 13 h

Introducció als sistemes d'informació i documentació

M1

M. Comalat / N. Jornet/ A. Pons / A. Rubió

Història social del coneixement

M1

 

 

P. Rueda

 

Informació i formats digitals

M1

 

 

J. Franganillo

Narrativa audiovisual

1B

 

 

Pendent

13 h - 14.30 h

Estètica i audiovisuals

1B

Arola Valls

Recuperació d'informació

M1

G. Santos

 

Estètica i audiovisuals

1B

Arola Valls

Recuperació d'informació

1B

G. Santos

 

Segon curs | Primer semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

Análisi de necessitats d'informació

M1

C. Urbano

 

 

Recursos i serveis de referència

M1

 L. Agustí

Anàlisi de necessitats d'informació

 M1

C. Urbano

10 h - 11.30 h

Estadística aplicada

M1

J. Turbany

Expressió oral i escrita en anglès

1B

Mar Suárez

Teoria de la imatge

1A o 1B

Javier Sanz

Estadística aplicada

M1

J. Turbany

Teoria de la imatge

1B

Javier Sanz

11.30 H - 13 h

Recursos i serveis de referència

M1

Ll. Agustí

Música i so en l'audiovisual

1B

D. Calderon

Teoria de la imatge

1A o 1B

Javier Sanz

Expressió oral i escrita en anglès

1B

Mar Suárez

Música i so en l'audiovisual

Aula 309

D. Calderon

13 h - 14.30 h

 

 

Teoria de la imatge

1A o 1B

Javier Sanz

 

 

 

 

Segon curs | Segon semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

 

 

 

 

 

10 h - 11.30 h

Mètodes i tècniques de planificació

M1

C. Rey

 

Documentació audiovisual

1B

J. Franganillo / J. Guallar

 

Suport i formació d'usuaris

M1

M. Comalat / S. Argudo

11.30 H - 13 h

Aspectes legals de la informació

M1

A. Esteve

Suport i formació d'usuaris

M1

M. Comalat / S. Argudo

 

Gestió documental a les organitzacions

M1

J. Andreu

Mètodes i tècniques de planificació

M1

C. Rey

13 h - 14.30 h

Documentació audiovisual

1B

J. Franganillo / J. Guallar

Gestió documental a les organitzacions

M1

J. Andreu

Llenguatge i tecnologia multimèdia

1B

M. Grané

Aspectes legals de la informació

M1

  A. Esteve

Llenguatge i tecnologia multimèdia

1B

M. Grané

 

Tercer curs | Primer semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

Producció audiovisual

1B

R. Belis / M. Tarrés / A. Marqués

 

Vídeo digital

1B

 

C. Aguilar

Producció audiovisual

1B

R. Belis / M. Tarrés / A. Marqués

Vídeo digital

1B

 

J. Cunill

10 h - 11.30 h

Guió

1B

L. Manresa

Bases de dades

 

A. Sulé

 

Guió

1B

L. Manresa

Bases de dades

1B

A. Sulé

11.30 H - 13 h

Catalogació i indexació

 

J. Gascón

Metodologia de la recerca

 

A. Borrego

 

Catalogació i indexació

Aula 113

J. Gascón

 
13 h - 14.30 h  

 

 

Metodologia de la recerca

Aula 112

A. Borrego

 

 

 

Tercer curs | Segon semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

Màrqueting

 

C. Rey

Metanarratives

 

J. Rovira

 

 

 

10 h - 11.30 h

Muntatge i edició

 

F. Llinares

Metadades

 

A. Sulé

Metanarratives

 

 P. Ortiz

Metadades

 

 A. Sulé

Catalogació i indexació

 

J. Gascón

11.30 H - 13 h

Teories de la comunicació mediatitzada

 

L. Sánchez

Catalogació i indexació

 

 J. Gascón

Muntatge i edició

 

 

J. M. Cabello

Màrqueting

 

 

 C. Rey

Teories de la comunicació mediatitzada

 

L. Sánchez

13 h - 14.30 h  

 

 

 

 

 

Quart curs | Primer semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

 

 

 

 

Desenvolupament de col·leccions

 

Ll. Agustí

10 h - 11.30 h

Postproducció d'imatge i so

 

F. Llinares

Desenvolupament de col·leccions

 

Ll. Agustí

 

Disseny

1B

J. Vilaseca

Sistemes de gestió automatitzada I

M1

J. M. Rodríguez Gairín

11.30 H - 13 h

Disseny

1B

 

J. L. Bravo

Comunicació a la xarxa

 

J. Franganillo / J. Guallar

 

Postproducció d'imatge i so

1B

 J. L. Bravo

Comunicació a la xarxa

 

J. Franganillo / J. Guallar

13 h - 14.30 h

Sistemes de gestió automatitzada I

J. M. Rodríguez Gairín

 

 

 

 

 


  • Al 4t curs (1r semestre) cal fer 6 crèdits optatius.

 

Quart curs | Segon semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

Estructura del sistema audiovisual

 

 

C. Aguilar

Classificació i descripció de documents d'arxiu

M1

 

J. Andreu

Estructura del sistema audiovisual

 

 

C. Aguilar

Classificació i descripció de documents d'arxiu

M1

 

J. Andreu

Realització audiovisual

1A o 1B

 

R. Belis/ G. Gormezano

10 h - 11.30 h

Avaluació i qualitat

M1

 A. Vall

Disseny d'interacció

1B

  M. Pérez Montoro

 

Disseny d'interacció

1B

 M. Pérez Montoro

Realització audiovisual

Aula 315 i ITES

R. Belis/ G. Gormezano

11.30 H - 13 h  

 

 

Avaluació i qualitat

M1

A. Vall

 
13 h - 14.30 h  

 

 

Avaluació i qualitat

M1

A. Vall

 

 

 

Cinquè curs | Primer semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h  

Preservació i conservació

M1

M. Termens

     
10 h - 11.30 h          
11.30 H - 13 h    

Producció multimèdia

M1

S. Rius

 

Preservació i conservació

M1

M. Termens

13 h - 14.30 h    

Producció multimèdia

M1

S. Rius

   
  • Les hores que no hi ha classe estan destinades a realitzar el Pràcticum (5è curs / 1r semestre).
  • Al 5è curs (1r i 2n semestre) cal fer 6 crèdits optatius a cada semestre.

 

Cinquè curs | Segon semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h    

Anàlisi i crítica de films

 

   
10 h - 11.30 h    

Anàlisi i crítica de films

 

   
11.30 H - 13 h    

TFG

L. Sánchez

   
13 h - 14.30 h  

Economia aplicada als mitjans

L. Bonet / A. Villarroya / J. A. de Gregorio

TFG

 

 L. Sánchez

 

Economia aplicada als mitjans

L. Bonet / A. Villarroya / J. A. de Gregorio

 

SEO by Artio

© Universitat de Barcelona Edició: Facultat de Biblioteconomia i Documentació