INFOCOM: doble titulació del grau d'Informació i Documentació i el grau de Comunicació Audiovisual

Plans docents, horaris de classes i calendari d'avaluacions (curs 2018-2019)

Atenció: s'obre en una nova finestra. ImprimeixCorreu electrònic

 

Primer curs | Primer semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

 

 

 

 

 

10 h - 11.30 h

Informació i societat

 

M1

Aula 114

 

 

A. Villarroya / E. Abadal

Introducció als sistemes d'informació i documentació

 

M1

Aula 114

M. Comalat / A. Pons/ A. Rubió

 

Informació i societat

 

Aula 114

M1

 

 

A. Villarroya / E. Abadal

Fonaments de la comunicació mediatitzada

 

Aula 210

1B

 

 

L. Sánchez

11.30 H - 13 h

Expressió oral i escrita en castellà

 

Aula

 

 

MA. Garcia

Fonaments de la comunicació mediatitzada

 

Aula 112

 

 

L. Sánchez / S. Villanueva

 

Expressió oral i escrita en castellà

 

Aula209

 

 

MA. Garcia

Introducció als sistemes d'informació i documentació

 

 

M1

M. Comalat / A. Pons/ A. Rubió

13 h - 14.30 h

Llenguatge audiovisual

 

Aula 210

 

 

A. Cachada

Cerca i ús d'informació

 

Aula 3F3

M1

 

S. Argudo

 

Llenguatge audiovisual

 

Aula 210

 

 

A. Cachada

Cerca i ús d'informació

 

Aula114

M1

 

S. Argudo

 

Primer curs | Segon semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

 

 

 

 

 

10 h - 11.30 h

Informació i formats digitals

 

M1

Aula 114

 

 

 

J. A. Borràs

Narrativa audiovisual

 

1B

Aula 208

 

 

 

A. Cachada

 

Introducció als sistemes d'informació i documentació

 

M1

Aula 114

 

M. Comalat / A. Pons / A. Rubió

Història social del coneixement

 

M1

Aula 114

 

 

 

M. Baró

11.30 H - 13 h

Introducció als sistemes d'informació i documentació

 

M1

Aula 114

 

M. Comalat / A. Pons / A. Rubió

Història social del coneixement

 

 

M1

Aula 114

 

 

M. Baró

 

Informació i formats digitals

 

 

M1

Aula 113-PC

 

 

J. A. Borràs

Narrativa audiovisual

 

 

1B

Aula 210

 

 

A. Cachada

13 h - 14.30 h

Estètica i audiovisuals

 

1B

Aula 210

 

Arola Valls

Recuperació d'informació

 

M1

Aula 113-PC

 

G. Santos

 

Estètica i audiovisuals

 

1B

Aula 210

 

Arola Valls

Recuperació d'informació

 

1B

Aula

 

G. Santos

 

Segon curs | Primer semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

 

 

 

Recursos i serveis de referència

 

M1

Aula 113-PC

 

L. Agustí

Anàlisi de necessitats d'informació

 

M1

Aula 112

 

C. Urbano

10 h - 11.30 h

Estadística aplicada

 

M1

Aula 112

 

 

J. Turbany

Expressió oral i escrita en anglès

 

1B

Aula 209

 

 

Mar Suárez

Teoria de la imatge

 

1A o 1B

Aula 315 i 011

 

 

J. Sanz / P. Valero

Estadística aplicada

 

M1

Aula

 

 

J. Turbany

Teoria de la imatge

 

1B

Aula 011 + Plató + 3F4

 

 

J. Sanz / P. Valero

11.30 H - 13 h

Recursos i serveis de referència

 

M1

Aula 113-PC

 

Ll. Agustí

Música i so en l'audiovisual

 

1B

Aula 308

 

 

J. Gustems / A. Faure / A. Montoya

Teoria de la imatge

 

1A o 1B

Aula 315 i 011

 

J. Sanz / P. Valero

Expressió oral i escrita en anglès

 

1B

Aula 209

 

Mar Suárez

Música i so en l'audiovisual

 

1B

Aula 308

 

 

J. Gustems / A. Faure / A. Montoya

13 h - 14.30 h

Anàlisi de necessitats d'informació

 

M1

Aula 112

 

C. Urbano

 

 

Teoria de la imatge

 

1A o 1B

Aula 315 i 011

 

J. Sanz / P. Valero

 

 

 

 

Segon curs | Segon semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

 

 

 

 

10 h - 11.30 h

Mètodes i tècniques de planificació

 

M1

Aula 307

 

C. Rey

 

Documentació audiovisual

 

1B

Aula 208

 

J. Franganillo / J. Guallar

 

Suport i formació d'usuaris

 

M1

Aula 113-PC

 

M. Comalat / S. Argudo

11.30 H - 13 h

Aspectes legals de la informació

M1

Aula 307

 

A. Esteve

Suport i formació d'usuaris

M1

Aula 307

 

M. Comalat / S. Argudo

 

Gestió documental a les organitzacions

M1

Aula 307

 

J. Andreu

Mètodes i tècniques de planificació

M1

Aula 307

 

C. Rey

13 h - 14.30 h

Documentació audiovisual

 

1B

Aula 208

 

J. Franganillo / J. Guallar

Gestió documental a les organitzacions

 

M1

Aula 307

 

J. Andreu

Llenguatge i tecnologia multimèdia

 

1B

Aula 303

 

M. Grané

Aspectes legals de la informació

 

M1

Aula 307

 

A. Esteve

Llenguatge i tecnologia multimèdia

 

1B

Aula 303

 

M. Grané

 

 

Tercer curs | Primer semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

Producció audiovisual

 

1B

Aula 210

 

R. Belis / M. Tarrés / A. Marqués

 

 


Producció audiovisual

 

1B

Aula 309

 

R. Belis / M. Tarrés / A. Marqués

Vídeo digital

 

1B

Aula 309

 

 

C. Aguilar

10 h - 11.30 h

Guió

 

1B

Aula 208

 

L. Manresa

Bases de dades

 

M1

Aula 113 - PC

 

A. Sulé

 

Guió

 

1B

Aula 208

 

L. Manresa

Bases de dades

 

M1

Aula 113-PC

 

A. Sulé

11.30 H - 13 h

Catalogació i indexació

 

M1

Aula 307

 

J. Gascón

Metodologia de la recerca

 

M1

Aula 307

 

A. Borrego

 

Metodologia de la recerca

 

M1

Aula 307

 

A. Borrego

13 h - 14.30 h

Vídeo digital

 

1B

Aula 309

 

 

J. Cunill

 

 

Catalogació i indexació

 

M1

Aula 307

 

 

J. Gascón

 

 

 

Tercer curs | Segon semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

Màrqueting

 

1B

Aula 209

 

C. Rey

Metanarratives

 

1A

Aula 210

 

J. Rovira / S. Villanueva

 

Màrqueting

 

1B

Aula 209

 

C. Rey

 

10 h - 11.30 h

Muntatge i edició

 

1B

Aula 304-MAC

 

F. Llinares / J. Cabello

Metadades

 

M1

Aula 113

 

A. Sulé

Metanarratives

 

1A

Aula 210

 

J. Rovira / S. Villanueva

Metadades

 

M1

Aula 113-Pc

 

A. Sulé

Catalogació i indexació

 

M1

Aula 303

 

J. Gascón

11.30 H - 13 h

Teories de la comunicació mediatitzada

 

1B

Aula 309

 

L. Sánchez

Catalogació i indexació

 

M1

Aula 112

 

J. Gascón

Muntatge i edició

 

1B

Aula 304-MAC

 

 

F. Llinares / J. M. Cabello


 


Teories de la comunicació mediatitzada

 

1B

Aula 209

 

L. Sánchez

13 h - 14.30 h

 

 

 

 

Quart curs | Primer semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

 

 

 

 

Desenvolupament de col·leccions

 

M1

Aula 307

 

Ll. Agustí

10 h - 11.30 h

Postproducció d'imatge i so

 

1B

Aula 304-MAC

 

F. Llinares

Desenvolupament de col·leccions

 

M1

Aula 307

 

Ll. Agustí

 

Disseny

 

1B

Aula 303-PC

 

J. L. Bravo

Sistemes de gestió automatitzada I

 

M1

Aula 307

 

J. M. Rodríguez Gairín

11.30 H - 13 h

Disseny

 

1B

Aula 303-PC

 

 

J. L. Bravo

Comunicació a la xarxa

 

1A

Aula 309

 

J. Franganillo / J. Guallar

 

Postproducció d'imatge i so

 

1B

Aula 304-MAC

 

J. Vilaseca

Comunicació a la xarxa

 

1A

Aula 210 / Aula 303

 

J. Franganillo / J. Guallar

13 h - 14.30 h

Sistemes de gestió automatitzada I

 

M1

Aula 113-PC

 

J. M. Rodríguez Gairín / E. Abadal

 

 

 

 


  • Al 4t curs (1r semestre) cal fer 6 crèdits optatius.

 

Quart curs | Segon semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

Estructura del sistema audiovisual

 

1A

Aula 210

 

C. Aguilar

Classificació i descripció de documents d'arxiu

 

M1

Aula 112

 

J. Andreu

Estructura del sistema audiovisual

 

1A

Aula 210

 

C. Aguilar

Classificació i descripció de documents d'arxiu

 

M1

Aula 112

 

J. Andreu

Realització audiovisual

 

1A o 1B

Aula 315, 307, 309

 

R. Belis/ G. Gormezano

10 h - 11.30 h

Avaluació i qualitat

 

M1

Aula 112

 

 

A. Vall

Disseny d'interacció

 

1B

Aula 210

 

 

M. Pérez Montoro

 

Disseny d'interacció

 

1B

Aula 3F3

 

 

M. Pérez Montoro

Realització audiovisual

 

1A o 1B

Aula

 

R. Belis/ G. Gormezano

11.30 H - 13 h

 

 

Avaluació i qualitat

 

M1

Aula 112

 

C. Rey

13 h - 14.30 h

 

 

Avaluació i qualitat

 

M1

Aula 112

 

C. Rey

 

 

Cinquè curs | Primer semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h


 


10 h - 11.30 h
11.30 H - 13 h

Producció multimèdia

 

1B

Aula 303-PC

 

S. Rius

 

13 h - 14.30 h

Preservació i conservació

 

M1

Aula 307

 

J. J. Boté

Producció multimèdia

 

1B

Aula 303-PC

 

S. Rius

Preservació i conservació

 

M1

Aula 307

 

J. J. Boté
  • Les hores que no hi ha classe estan destinades a realitzar el Pràcticum (5è curs / 1r semestre).
  • Al 5è curs (1r i 2n semestre) cal fer 6 crèdits optatius a cada semestre.

 

Cinquè curs | Segon semestre
Hora Dilluns Dimarts Dimecres Dijous Divendres
8.30 h - 10 h

Anàlisi i crítica de films

 

1A

Aula 309

 

Daniel Jariod

10 h - 11.30 h

Anàlisi i crítica de films

 

1A

Aula 309

 

Daniel Jariod

11.30 H - 13 h

 

 

 

13 h - 14.30 h

Economia aplicada als mitjans

 

1A

Aula 309

 

 

 

 

 

 

 

 

Economia aplicada als mitjans

 

1A

Aula 309

 

 

 

SEO by Artio

© Universitat de Barcelona Edició: Facultat de Biblioteconomia i Documentació