Logo Universitat de Barcelona Departmental Section of Analytical Chemistry imatge de maquetació
Català Español     UB imatge de maquetació
Staff
imatge de maquetació
Contents
Welcome
Staff
Teaching
Degree studies
MSc in Chemistry
Official MSc in Analytical Chemistry
MSc Erasmus Mundus

PhD

Research
External services
imatge de maquetació
Icona d'informació More info:

Universitat de Barcelona
Department of Chemical Engineering and Analytical Chemistry

Diagonal 647
08028 Barcelona
Local phone: 93 402 12 76
Fax: 93 402 12 33

 

imatge de maquetació   imatge de maquetació
 

 

Full professors Telephone (9340+number) Office e-mail (@ub.edu)
Dr. José Barbosa Torralbo 21279 3.07 barbosa
Dr. Miquel Esteban Cortada 39117 3.04 miquelestebanc
Dr. Lluís Puignou García 39278 304 lluis.puignou
Dr. Martí Rosés Pascual 39275 364B marti.roses
Dr. Miquel Joan Vidal Espinar 39276 3.13 miquel.vidal
 
 
Emeritus professor Telephone (9340+number) Office e-mail (@ub.edu)
Dra. Maria Teresa Galcerán Huguet 21275
311D mtgalceran
 
 
Tenured University professors Telephone (9340+number) Office e-mail (@ub.edu)
Dra. Cristina Ariño Blasco 21545 3.08 cristina.arino
Dr. José Luis Beltrán Abadía 39120 3.10 jlbeltran
Dra. Anna de Juan Capdevila 39778 3.02 anna.dejuan
Dr. José Manuel Díaz Cruz 21796 3.09 josemanuel.diaz
Dr. José Francisco García Martínez 33702 342 jfgarcia
Dra. Mercè Granados Juan 34875 301 mgranados
Dr. Jacinto Guiteras Rodríguez 39121 3.11 jacinto.guiteras
Dr. Santiago Hernández Cassou 21232 3.01 santiagohernandez
Dr. José Fermín López Sánchez 34873 3.12 fermin.lopez
Dra. Montserrat Llauradó Tarrago 29083 352D montse.llaurado
Dra. Encarnación Moyano Morcillo 39277 352C encarna.moyano
Dra. Clara Ràfols Llach 21284 352A crafols
Dra. Anna Rigol Parera 39274 3.06 annarigol
Dr. Francisco Javier Santos 34874 352B javier.santos
Dra. Victoria Sanz Nebot 21283 344 vsanz
Dr. Javier Saurina Purroy 21277 3.03 xavi.saurina
 
 
Senior lecturers Telephone (9340+number) Office e-mail (@ub.edu)

Dr. Fernando Julián Benavente Moreno

39116

3.05

fbenavente

Dra. Elisabet Fuguet Jordà

39119

346

elifuguetj

Dr. Raimundo Gargallo Gómez 21275 3.05 raimon_gargallo
Dr. Óscar Núñez Burcio 33706 312A oscar.nunez
Dra. Àngels Sahuquillo Estrugo 39274 3.06 angels.sahuquillo
Dr. Àlex Tarancón Sanz 33702 342 alex.tarancon
 
 
Junior lecturers Telephone (9340+number) Office e-mail (@ub.edu)
Dra. Susana Amézqueta Pérez 21277 3.03 samezqueta
Dr. Xavier Subirats Vila 39119 346 xavier.subirats
 
 
Substitute senior lecturers Telephone (9340+number) Office e-mail (@ub.edu)
Dra. Estela Giménez López 39778 3.02 estelagimenez
Dra. Núria Serrano Plana 33706 312A nuria.serrano
 
 
Temporary part-time professorsTelephone (9340+number) Office e-mail (@ub.edu)
Dr. David Aldaba Muñoz 21281   aldaba
Dr. Julio Bastos Arrieta  
Sílvia Borrás Aguadé 39125 L309 silviaborras
Dr. Sergio Carneado Moreno   sergio_carneado
Dra. Raquel González Núñez 21281 raquel.gonzalez
Dra. María de Pilar Hermo Outeiral 39123 / 33797 (Torribera) L36 phermo
Dra. Carmen Ibáñez Palomino 37274   carmen.ibanez
Dra. Sílvia Mas García   silviamas
Esther Miralles Cardiel 34652   emiralles
Víctor Olmos Peñarroja 34445 305B victor_olmos
Gema Ortega Romeo 37274 gema.ortega
Laura Pont Villanueva 39123 laura.pont
Josep Oriol Ramírez Guinart 21276 oriol.ramirez
 
 
Administration and services staff Telephone (9340+number) Office e-mail (@ub.edu)
Íñigo Aura Serra 21280 302 iaura
Andreu Márquez Aranda 21275 302 andreu.marquez
Anna Salamià Castellet 21285 348 annasalamia
Núria Sánchez Lazcano 21276 302 nuriasanchez007
Lídia Tello García 21280 302 lidiatello
Marta Valls Castarlenas 21276 302 mvallscastarl

 

 
 
imatge de maquetació;
 
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació © Universitat de Barcelona Edició: La vostra unitat
Última actualització o validació: 26.06.2017
imatge de maquetació