Professorat

Professorat

       Càrrec

Unitat

Assignatura que imparteix

email

Dra. Rosa Maria Albert

Investigadora ICREA

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Bioarqueologia

rmalbert@ub.edu

Margarita Alcobé

Professor

Dept. Arts i Conservació-Restauració UB

Diagnosi i conservació

malcobe@ub.edu

Dra. M. Mercè Bergadà

Professor Titular

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Geoarqueologia i Micromorfologia

bergada@ub.edu

Dr. Jaume Buxeda

Catedràtic

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Anàlisis quantitatives

jbuxeda@ub.edu

Dra. Àngels Canals

Professor Titular

Dept. Mineralogia, Petrologia i Geologia Aplicada

Geoarqueologia i Micromorfología

angelscanals@ub.edu

Dr. Filipe Carvalho

Professor

Dept. Geografia

Arqueologia i GIS

filipe.ferreira@ub.edu

Dr. Miquel Àngel Cau

Investigadora ICREA

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Etnoarqueología/Anàlisis de materials

macau@ub.edu

Dr. Joan Daura

Investigadora RiC

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Marcs cronològics

jdaura_lujan@ub.edu

Dra. Margarita Díaz-Andreu

Investigadora ICREA

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Tendències actuals/Disseny investigació

m.diaz-andreu@ub.edu

Dra. Rocío da Riva

Professor Agregat

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Tendèncias actuals

mrdarivam@ub.edu

Dra. Inés Domingo

Investigadora ICREA

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Etnoarqueologia i Arqueol. Experimental

ines.domingo@ub.edu

Dr. David Garcia

Professor Agregat

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Marcs cronològics

dgarciar@ub.edu

Dra. Pilar García-Argüelles

Professor Titular

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Anàlisis materials lítics

garciaarguelles@ub.edu

Dr. Francisco Gracia

Catedràtic

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Tendències actuals

fgracia@ub.edu

Mònica López

Professor

Dept. Arts i Conservació-Restauració UB

Diagnosis i conservació

monica.lopez@ub.edu

Dr. Javier López-Cachero

Professor Agregat

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Anàlisis de materials

xavierlopez@ub.edu

Dra. Verònica Martínez

Investigadora RiC

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Anàlisis de materials

vmartinez@ub.edu

Dra. Roberta Mentesana

Investigadora MC

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Teoria Archaeological Sciences

 

Dr. Jordi Nadal

Professor Titular

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Bioarqueologia

jordinadal@ub.edu

Dra. Alessandra Pecci

Investigadora RiC

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Etnoarqueologia i Arqueol. Experimental

alessandrapecci@ub.edu

Dr. Santiago Riera

Professor Agregat

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Teoria Archaeological Sciences/TFM

rieram@ub.edu

Dra. Gisela Ripoll

Professor Titular

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

TFM

giselaripoll@ub.edu

Dr. Francesc Tuset

Professor Titular

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Anàlisi de l’Espai en Arqueologia

ftuset@ub.edu

Dra. Dolors Barsó

Responsable Tècnic

Servei de làmina fina (Fac. Ciències de la Terra)

Geoarqueologia i Micromorfologia

dolobarso@ub.edu

 

Professorat col·laborador

 

           Càrrec

 

Unitat

 

Assignatura que imparteix

 

email

Dra. Núria Ferrer

Responsable Tècnic

Servei d’Espectrometria mol·lecular

Geoarqueologia i Micromorfologia

nuriaferrer@ub.edu

Dr. Ramon Julià

Professor Invest.

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Marcs cronològics

nomar.ailuj@gmail.com

Dra. Marisol Madrid

Professor

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Análisis de materials

mmadrid@ub.edu

Dr. Xavier Oms

Professor

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Marcs cronològics

oms@ub.edu

Dra. Rosa Maria Poch

Professora Titular

Dept. Medi Ambient i Ciències del Sòl

Geoarqueologia i Micromorfologia

rosa.poch@macs.udl.es

Dr. Paul Reynolds

Investigador ICREA

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Anàlisis quantitatives

paulreynolds@ub.edu

Dr. Joao Zilhao

Investigador ICREA

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Marcs cronològics

joao.zilhao@ub.edu

Dra. Leslie Zubieta

Investigadora MC

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

Etnoarqueologia i Arqueol. Experimental

leslie.zubieta@ub.edu