Segueix-nos a

Llistat de membres de l’IN2UB classificats per àmbits:


1. Modelització i simulació de sistemes i propietats de la matèria a la nanoescala.

Coordinador d’àmbit Martí Pi Pericay

Física teòrica de sistemes nanoscòpics
(Dept Física Quàntica i Astrofísica, Fac. Física)

Martí Pi Pericay (Catedràtic) marti.pi(at)ub.edu
Manuel Barranco Gómez (Catedràtic) manuel(at)ecm.ub.es
Montserrat Guilleumas Morell (Titular) muntsa.guilleumas(at)ub.edu
Ricardo Mayol Sánchez (Titular) ricardo(at)ecm.ub.es
Nuria Barberan Falcon (Emèrita) nbarberann(at)ub.edu
Alberto Gallemi Camacho (Postdoc)

Materials: transicions de fase
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Antoni Planes Vila (Catedràtic) toni(at)ecm.ub.edu
Lluís Mañosa Carrera (Catedràtic) lluis(at)ecm.ub.es
Teresa Castán Vidal (Catedràtic)

Grup de Física Estadística de Nanosistemes
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Miguel Rubí Capaceti (Catedràtic) mrubi(at)ub.edu
 

Física Estadística de Nanosistemes – Complex Matter Group
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Giancarlo Franzese (Titular) gfranzese(at)ub.edu
Carlos Calero Borrallo (Postdoc)
Oriol Vilanova Gabarrón (PhD Student)

2. Nanobiotecnologia

Coordinador d’àmbit Jordi Borrell Hernández 

Grup de Física en nanobiofísica
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Aurora Hernandez Machado (Catedràtic) a.hernandezmachado(at)ub.edu

Grup de Física no lineal en nanobiofísica-Magnetic Soft Matter Group
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Pietro Tierno (RyC i ERC starting grant) ptierno(at)ub.edu
Antonio Ortiz-Ambriz (Postdoc)
José Manuel García Torres (Postdoc)

Grup d’enzims microbians per a aplicacions industrials 
(Dept Genètica, Microbiologia i Estadística, Fac. Biologia)

Francisco I. Javier Pastor Blasco (Catedràtic) fpastor(at)ub.edu
Pilar Díaz Lucea (Titular) pdiaz(at)ub.edu
Josefina Martínez Martínez (Titular)
Susana Valenzuela Mayorga (Associada)
Monica Estupiñan Romero (Associada) 

Grup de Nanomalària

Xavier Fernández Busquets (Senior Researcher. IBEC-CRESIB)
Santiago Imperial Ródenas (Titular. Dep. Bioquímica i Biologia Molecular. Fac. Biologia)
Carlota Roca Martínez (PhD Student)

Unitat de Biofísica i Bioenginyeria
(Dept Biomedicina, Fac. Medicina)

Daniel Navajas Navarro (Catedràtic) dnavajas(at)ub.edu
Ramon Farré Ventura (Catedràtic) rfarre(at)ub.edu
Pere Roca Cusachs (Agregat Interí) rocacusachs(at)ub.edu

Compartiments intracel·lulars i tràfic de membranes
(Dept Biomedicina, Fac. Medicina)

Gustavo Egea Guri (Catedràtic) gegea(at)ub.edu

Física de biomolècules i sistemes petits: Small Biosystems Lab
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Fèlix Ritort Farran (Catedràtic) ritort(at)ffn.ub.es
Maria Mañosas (Postdoc)

BiOPT: Optical Trapping Lab - Grup de Biofotònica
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

Mario Montes Usategui (Titular)
Estela Martín Badosa (Agregat) estela.martinb(at)ub.edu
Frederic Català Castro (PhD Student)
Raul Bola Sampol (PhD Student)
Dorian Treptow (PhD Student)
Arnau Farré Flaquer (Col·laborador)
Ferran Marsà Samper (Col·laborador)

Cellular responses to xenobiotics
(Dept Bioquímica i Fisiologia, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Mª Pilar Vinardell Martínez-Hidalgo (Catedràtic) mpvinardellmh(at)ub.edu
Montserrrat Mitjans Arnal (Agregat)
Mª del Carmen Moran Bádenas (Agregat interí)

Grup de Genòmica, proteòmica i metabolòmica de plantes
(Dept Biologia, Sanitat i Medi Ambient, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)
(Dept Bioquímica i Fisiologia, Fac. Farmàcia)

Antonio Fernàndez Tiburcio (Catedràtic) afernandez(at)ub.edu
Jaume Bastida Armengol (Titular)
Francesc Viladomat Meya (Titular)
Montserrat Arró Plans (Agregat)
Laura Torras Claveria (Associat)

Grup de pèptids i proteïnes: estudis fisicoquímics
(Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

M. Asunción Alsina Esteller (Emèrit) 
Victòria Girona Brumós (Catedràtic)
Josefina Prat Aixelà (Titular)
Montserrat Pujol Cubells (Titular) mopujo(at)ub.edu
Yolanda Cajal Visa (Titular)
Montserrat Muñoz Juncosa (Agregat)

Unitat Bioelectrònica del Laboratori de Nanobioengenieria
(Dept Enginyeries: Secció d'electrònica, Fac. Física)

Josep Samitier Martí (Catedràtic)
Mònica Mir Llorente (Associada)
Oscar Castaño Linares (Lector)

Caracteritzacio Bioelèctrica a la Nanoescala
(Dept Enginyeries: Secció d'electrònica, Fac. Física)

Gabriel Gomila Lluch (Agregat) gabriel.gomila(at)ub.edu

Sistemes supramoleculars en nanobiomedicina
(Dept Farmacologia, Toxicologia i Química Terap., Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

M. Lluïsa Pérez Garcia (Titular) mlperez(at)ub.edu
Ana Mafalda Nunes Rodrigues (Postdoc)
David Limon Magaña (PhD Student)
Ezhil Amirthalingam (PhD Student)
Sandra Giraldo Clemente (PhD Student)

Grup de Nanoestructures en Biomembranes
(Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Jordi Borrell Hernández (Titular) jordiborrell(at)ub.edu
María Teresa Montero Barrientos (Titular)
Òscar Domènech Cabrera (Lector)
Martha Leticia Vázquez González (Associat)
Adrià Botet Carreras (PhD Student)

Grup de malalties conformacionals
(Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Raimon Sabaté Lagunas (Agregat) rsabate(at)ub.edu
Alba Espargaró Colomé (Postdoc)

3. Nanofarmacoteràpia

Coordinador d’àmbit M. José García Celma

Desenvolupament de medicaments en sistemes nanoestructurats
(Dep. Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

M. Luisa García López (Titular) marisagarcia(at)ub.edu
M. Antonia Egea Gras (Titular)
Marta Espina García (Titular)
M. José García Celma (Titular) mjgarcia(at)ub.edu
Immaculada Dinarès Milà (Titular) idinares(at)ub.edu
M. Àngels Salvadó Lladó (Titular)
Marta Monge Azemar (Associat)
Fidencia Gamisans Linares (Associat)
Mireia Mallandrich Miret (PhD Student)
Elena Sanchez Lopez (Associat)
Marcelle Silva de Abreu (PhD Student)
Amanda Cano Fernández (PhD Student)

Grup de disseny i avaluació de la resposta de fàrmacs en sistemes farmacèutics nanoestructurats i autoordenats
(Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Elvira Escribano Ferrer (Titular) eescribano(at)ub.edu
Josep Queralt Regué (Titular)
Jacinto Lauroba Viladrosa (Titular)
Francesc Xavier García Sala (Associat)

Col·loids
(Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Joan Estelrich Latràs (Catedràtic) joanestelrich(at)ub.edu
M. Antonia Busquets Viñas (Titular) mabusquetsvinas(at)ub.edu

Grup de Teràpia en Càncer 
(Dept Bioquímica i Fisiologia, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Carlos Ciudad Gómez (Catedràtic) cciudad(at)ub.edu
Verònica Noé Mata (Agregat)
Alejandro Jiménez Félix (PhD Student)
Miriam Marlene Medina (Col·laborador)

Química Bio-Inorgànica (QBI) Research Group
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Patrick Gamez Enamorado (Associat i Investigador ICREA) patrick.gamez(at)qi.ub.es
Amparo Caubet Marín (Titular)
Ana Belén Caballero (Postdoc: Marie Curie Fellowship)

Altres investigadors que formen part de l’IN2UB i duen a terme la seva recerca en l'àmbit de la nanofarmacoteràpia (Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Ana Calpena Campmany (Titular) anacalpena(at)ub.edu
J. Ignasi Oliva Gimeno (Titular)
Julia Herrera Corominas (Titular)
Mireia Oliva (Titular)
Guadalupe Del Carmen Abrego Escobar (Col·laborador)
Helen Lissette Alvarado Bonilla (Associat)
Beatriz Clares Maveros (Col·laborador)

4. Nanomagnetisme, nanoelectrònica i nanofotònica

Coordinador d’àmbit Albert Romano Rodríguez

Grup d’interaccions magnètiques i Magnetisme molecular
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Ramón Vicente Castillo (Catedràtic)
Albert Escuer Fité (Catedràtic) albert.escuer(at)ub.edu
Montserrat Corbella Cordomí (Titular)
Carmen Díaz Gasa (Titular)
Mohamed Salah El Fallah (Agregat)

Grup de magnetisme i molècules funcionals (GMMF)
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Guillem Aromí Bedmar (Agregat) aromi(at)ub.edu
Albert Figuerola Silvestre (Agregat) albert.figuerola(at)ub.edu
Eva Carolina Sañudo (Lector)
Mariona Dalmases Solé (PhD Student) 
Verónica Velasco Amigó (Associat)
David Aguilà Avilés (Postdoc)
Leoni A. Barrios Moreno (Postdoc)
Lidia Rosado Piquer (PhD Student)

Grup d’estructures en capa fina per la Espintrònica
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

Manuel Varela Fernández (Catedràtic) mvarela(at)ub.edu
M. Victoria García-Cuenca Varona (Titular)
César Ferrater Martorell (Titular)
Mª Carmen Polo Trasancos (Titular)

Grup de Magnetisme
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Javier Tejada Palacios (Catedràtic) jtejada(at)ffn.ub.es
Antoni García Santiago (Agregat)
Joan Manel Hernández Ferràs (Agregat) jm_hernandez(at)ub.edu

Micro-nanotecnologies i nanoscòpies per a dispositius electrònics i fotònics (MIND)
(Dept Enginyeries: Secció d'electrònica, Fac. Física)

Albert Cornet Calveras (Catedràtic) cornet(at)el.ub.edu
Blas Garrido Fernández (Catedràtic) bgarrido(at)el.ub.edu
Albert Romano Rodríguez (Titular) aromano(at)el.ub.edu
Francisca Peiró Martínez (Catedràtic) francesca.peiro(at)ub.edu
Mauricio Moreno Sereno (Titular)
Paolo Pellegrino (Agregat) pellegrino(at)ub.edu
Albert Cirera Hernández (Agregat) acirera(at)ub.edu
Juan Daniel Prades Garcia (Agregat i ERC Starting grant) dprades(at)el.ub.es
Sergio Hernández Márquez (Agregat)
Sònia Estradé Albiol (Lector)
Lorenzo Calvo Barrio (Associat)
Josep Manel Rebled Corselles (Associat)
Cristina Fàbrega Gallego (Associat)
Romén Rodríguez Trujillo (Lector)
Francisco de P. Hernandez Ramirez (Associat)
Aïda Varea Espelt (Associat)
Olga Casals Guillén (Postdoc)
Julià López Vidrier (Postdoc)
Luís López Conesa (Postdoc)
Oriol Monereo Cusco (PhD Student)
Pau Torruella Besa (PhD Student)
Gemma Martin Malpartida (PhD Student)
Josep Oriol Blazquez Gomez (PhD Student)
Catalina Coll Benejam (PhD Student)
Adrià Huguet Ferran (PhD Student)
Javier Blanco Portals (PhD Student)
Alexander Cabal Tato (PhD Student)
Ismael Gabaldon Saucedo (PhD Student)
Juan Luis Frieiro Castro (PhD Student) 
Guillem Domènech Gil (PhD Student)

Unitat de materials orgànics
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Dolors Velasco Castrillo (Titular) dvelasco(at)ub.edu
Marta Reig Canyelles (PhD Student)
Alba Cuadrado Santolaria (PhD Student)
Roger Bujaldón Carbó (Master Student)
Jaume García Amorós (Lector)

Grup de nanomaterials magnètics
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Amílcar Labarta Rodríguez (Catedràtic) amilcar.labarta(at)ub.edu
Xavier Batlle Gelabert (Catedràtic) xavierbatlle(at)ub.edu 
Òscar Iglesias Clotas (Agregat) oscariglesias(at)ub.edu
Montserrat García del Muro Solans (Agregat)
Arantxa Fraile Rodríguez (Agregat) arantxa.fraile(at)ub.edu
Carlos Moya Alvarez (Postdoc)
Ana Conde Rubio (PhD Student)
Mariona Escoda Torroella (PhD Student)

Bioelectroquímica i Nanotecnologies
(Dept Ciència de Materials i Química Física, Fac. de Química)

Fausto Sanz Carrasco (Catedràtic) fsanz(at)ub.edu

Laser Processing Group (member of the Capes Fines i Enginyeria de Superfícies SGR)
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

José Luís Morenza Gil (Catedràtic)
Juan Marcos Fernández Pradas (Agregat)
Pere Serra Coromina (Agregat) pserra(at)ub.edu
Francesc Caballero Lucas (PhD Student)
Pol Sopeña Martinez (PhD Student)

5. Materials Nanoestructurats

Coordinador d’àmbit Enric Bertran Serra

Grup d’electrodeposició de capes primes i nanoestructures (GE-CPN)
(Dept Ciència de Materials i Química Física, Fac. Química)

Elisa Vallés Giménez (Titular) e.valles(at)ub.edu
Elvira Gómez Valentín (Titular)
Albert Serrà Ramos (Postdoc)

Catàlisi Homogènia
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Guillermo Müller Jevenois (Catedràtic) guillermo.muller(at)ub.edu
Montserrat Gómez Simón (Col·laborador - UPS Toulose)

Física i Enginyeria de materials amorfs i nanoestructurats (FEMAN) 
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

Enric Bertran Serra (Catedràtic) ebertran(at)ub.edu
José Luis Andújar Bella (Titular) jandujar(at)ub.edu
Adolf Canillas Biosca (Titular) acanillas(at)ub.edu
Esther Pascual Miralles (Titular) epascual(at)ub.edu
Roger Amade Rovira (Associat)
Oriol Arteaga Barriel (Postdocs)
Shahzad Hussain (Postdocs)
Arevik Musheghyan Avetisyan (PhD Student)
Luis Fernando Pantoja Suárez (PhD Student)

Enginyeria de sistemes col·loidals
(Dept Enginyeria Química i Química Analítica, Fac. Química)

José María Gutiérrez González (Titular) josemaria.gutierrez(at)ub.edu
Alicia Maestro Garriga (Agregat)

Enginyeria de superfícies. Laboratori de materials en capa fina
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

Joan Esteve Pujol (Catedràtic) joan.esteve(at)ub.edu
Arturo Lousa Rodríguez (Titular) alousa(at)ub.edu

Self-organized complexity and self-assembling materials (SOC&SAM)
(Dept Ciència de Materials i Química Física, Fac. Química)

Francesc Sagués Mestre (Catedràtic) f.sagues(at)ub.edu
Rosa Albalat Piñol (Titular)
Josep Claret Bonet (Titular)
Joan Antoni Farrera Piñol (Titular)
Jordi Ignés Mullol (Titular) jignes(at)ub.edu
Pau Guillamat Bassedas (Postdoc)
Josep Maria Pagès Casas (PhD Student)
Mohammad Tahghighi (PhD Student)

Sistemes d'instrumentació i Comunicacions (SIC)
(Dept Enginyeries:Secció d'electrònica, Fac. Física)

Anna Vilà Arbonés (Titular) avila(at)el.ub.edu
Christophe Serre (Agregat) serre(at)el.ub.es
Alberto Gomez Nunez (PhD Student)

Sistemes supra i nanoestructurats

(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Laura Rodríguez Raurell (IP) (Titular) laura.rodriguez(at)qi.ub.es
Inmaculada Angurell Purroy (Agregada Interina)
Francisco Javier Caparrós Rodríguez (Associat)
Andrea Pinto Martínez (PhD Student)

6. Nano-energia: producció, emmagatzematge i medi ambient

Coordinador d’àmbit Narcis Homs Martí

Grup de disseny i optimització de processos i materials (DIOPMA)
(Dept Ciència de Materials i Química Física, Fac. Química)

Mercè Segarra Rubí (Titular) m.segarra(at)ub.edu
Elena Xuriguera Martín (Lector)
Joan Formosa Mitjans (Lector)
Jaume Calvo de la Rosa (PhD Student)

M2E-Materials electrònics i nanoenergia
(Dept Enginyeries:Secció d'electrònica, Fac. Física)

Joan Ramon Morante Lleonart (Catedràtic)
Alejandro Pérez Rodríguez (Catedràtic) perez-ro(at)el.ub.es
Franc Güell Vilà (Titular)
Nuria Fondevilla Sala (Associat)

Grup d’energia solar fotovoltàica
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

Jordi Andreu Batallé (Titular)
Joan Bertomeu Balagueró (Titular) jbertomeu(at)ub.edu
José Miguel Asensi López (Agregat)
Thomas Tom (PhD Student)

Materials inorgànics avançats i catàlisis (MATCAT)
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Narcis Homs Martí (Catedràtic) narcis.homs(at)qi.ub.es
Pilar Ramírez de la Piscina (Catedràtic)
Alberto Cordoba Sola (Postdoc)
Sonia Rodriguez Abril (PhD Student)
Xianyun Liu (PhD Student)
Arturo Pajares Rojas (PhD Student)
Yan Wang (PhD Student)

 

 


RyC: programa Ramon y Cajal
JdC: programa Juan de la Cierva