Llistat de membres de l’IN2UB classificats per àmbits:

 

1. Modeling, Simulation and Nanoscopic Methods (NanoMet)

(Coordinació: Francesca Peiró)

Física teòrica de sistemes nanoscòpics
(Dept Física Quàntica i Astrofísica, Fac. Física)

Martí Pi Pericay (Catedràtic) marti.pi(at)ub.edu
Manuel Barranco Gómez (Catedràtic) manuel(at)ecm.ub.es

Materials: transicions de fase
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Antoni Planes Vila (Catedràtic) toni(at)ecm.ub.edu
Lluís Mañosa Carrera (Catedràtic) lluis(at)ecm.ub.es
Teresa Castán Vidal (Catedràtica)

Grup de Física Estadística de Nanosistemes 
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Miguel Rubí Capaceti (Catedràtic) mrubi(at)ub.edu
Andrés Arango Restrepo (PhD Student)

Física Estadística de Nanosistemes – Complex Matter Group
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Giancarlo Franzese (Titular) gfranzese(at)ub.edu
Carlos Calero Borrallo (Postdoc)
Oriol Vilanova Gabarrón (PhD Student)

LENS-MIND

(Dept Enginyeria Electrònica i Biomèdica, Fac. Física)

Francisca Peiró Martínez (Catedràtica) francesca.peiro(at)ub.edu
Sònia Estradé Albiol (Lector)
Josep Manel Rebled Corselles (Associat)
Luís López Conesa (Postdoc)
Pau Torruella Besa (PhD Student)
Gemma Martin Malpartida (PhD Student)
Catalina Coll Benejam (PhD Student)
Javier Blanco Portals (PhD Student)

Grup de nanomaterials magnètics 
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Òscar Iglesias Clotas (Agregat) oscariglesias(at)ub.edu

2.  Nanobioscience, Nanobiomechanics and BioNanotechnology (NanoBio)

(Coordinació: Gustavo Egea)

Grup de Física en nanobiofísica
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Aurora Hernandez Machado (Catedràtic) a.hernandezmachado(at)ub.edu

Grup de Física no lineal en nanobiofísica-Magnetic Soft Matter Group
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Pietro Tierno (RyC i ERC starting grant) ptierno(at)ub.edu
Antonio Ortiz-Ambriz (Postdoc)
José Manuel García Torres (Col·laborador)

Grup d’enzims microbians per a aplicacions industrials 
(Dept Genètica, Microbiologia i Estadística, Fac. Biologia)

Francisco I. Javier Pastor Blasco (Catedràtic) fpastor(at)ub.edu
Pilar Díaz Lucea (Titular) pdiaz(at)ub.edu
Josefina Martínez Martínez (Titular)
Susana Valenzuela Mayorga (Associada)

Grup de Nanomalària

Xavier Fernández Busquets (Senior Researcher. IBEC-CRESIB)
Santiago Imperial Ródenas (Titular. Dep. Bioquímica i Biologia Molecular. Fac. Biologia)
Carlota Roca Martínez (PhD Student)

Unitat de Biofísica i Bioenginyeria 
(Dept Biomedicina, Fac. Medicina i Ciències de la Salut)

Daniel Navajas Navarro (Catedràtic) dnavajas(at)ub.edu
Ramon Farré Ventura (Catedràtic) rfarre(at)ub.edu 
Maria Del Mar Rotger Estape (Emèrita)
Pere Roca Cusachs (Agregat) rocacusachs(at)ub.edu

Compartiments intracel·lulars i tràfic de membranes
(Dept Biomedicina, Fac. Medicina i Ciències de la Salut)

Gustavo Egea Guri (Catedràtic) gegea(at)ub.edu

Física de biomolècules i sistemes petits: Small Biosystems Lab 
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Fèlix Ritort Farran (Catedràtic) ritort(at)ffn.ub.es
Maria Mañosas (Postdoc)

BiOPT: Optical Trapping Lab - Grup de Biofotònica
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

Mario Montes Usategui (Titular)
Estela Martín Badosa (Agregada) estela.martinb(at)ub.edu
Frederic Català Castro (PhD Student)
Raul Bola Sampol (PhD Student)
Dorian Treptow (PhD Student)
Arnau Farré Flaquer (Col·laborador)
Ferran Marsà Samper (Col·laborador)

Grup de Genòmica, proteòmica i metabolòmica de plantes 
(Dept Biologia, Sanitat i Medi Ambient i Dept Bioquímica i Fisiologia, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Antonio Fernàndez Tiburcio (Catedràtic) afernandez(at)ub.edu
Jaume Bastida Armengol (Titular)
Francesc Viladomat Meya (Titular)
Montserrat Arró Plans (Agregada)
Laura Torras Claveria (Associada)

Grup de pèptids i proteïnes: estudis fisicoquímics
(Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

M. Asunción Alsina Esteller (Emèrit) 
Victòria Girona Brumós (Catedràtic)
Josefina Prat Aixelà (Titular)
Montserrat Pujol Cubells (Titular) mopujo(at)ub.edu
Yolanda Cajal Visa (Titular)
Montserrat Muñoz Juncosa (Agregada)

Unitat Bioelectrònica del Laboratori de Nanobioengenieria
(Dept Enginyeria Electrònica i Biomèdica, Fac. Física)

Josep Samitier Martí (Catedràtic)
Mònica Mir Llorente (Associada)
Oscar Castaño Linares (Lector)
Romén Rodríguez Trujillo (Lector)

Caracterització Bioelèctrica a la Nanoescala
(Dept Enginyeria Electrònica i Biomèdica, Fac. Física)

Gabriel Gomila Lluch (Agregat) gabriel.gomila(at)ub.edu

Grup de Nanoestructures en Biomembranes 
(Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Jordi Borrell Hernández (Titular) jordiborrell(at)ub.edu
María Teresa Montero Barrientos (Titular)
Òscar Domènech Cabrera (Lector)
Martha Leticia Vázquez González (Col·laboradora)
Adrià Botet Carreras (PhD Student)

Grup de Teràpia en Càncer 
(Dept Bioquímica i Fisiologia, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Carlos Ciudad Gómez (Catedràtic) cciudad(at)ub.edu
Verònica Noé Mata (Agregat)
Alejandro Jiménez Félix (PhD Student)
Eva Aubets Gil (PhD Student)
Miriam Marlene Medina (Investigador visitant)

Self-organized complexity and self-assembling materials (SOC&SAM)
(Dept Ciència de Materials i Química Física, Fac. Química)

Francesc Sagués Mestre (Catedràtic) f.sagues(at)ub.edu
Berta Martínez Prat (PhD Student)

3.  Nanopharmaceutics and Nanomedicine (NanoPharmaMed)

(Coordinació: Mª José García-Celma)

Cellular responses to xenobiotics
(Dept Bioquímica i Fisiologia, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Mª Pilar Vinardell Martínez-Hidalgo (Catedràtic) mpvinardellmh(at)ub.edu
Montserrrat Mitjans Arnal (Agregada)
Mª del Carmen Moran Bádenas (Agregada)
Wawan Kurniawan (PhD Student)

Sistemes supramoleculars en nanobiomedicina
(Dept Farmacologia, Toxicologia i Química Terap., Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

M. Lluïsa Pérez Garcia (Titular) mlperez(at)ub.edu
David Limon Magaña (Associat-Postdoc)
Ezhil Amirthalingam (PhD Student)
Sandra Giraldo Clemente (PhD Student)

Grup de malalties conformacionals
(Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Raimon Sabaté Lagunas (Agregat) rsabate(at)ub.edu
Alba Espargaró Colomé (Postdoc)


Sistemes nanoestructurats d’alliberació controlada de fàrmacs
(Dept. Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

M. Luisa García López (titular) marisagarcia(at)ub.edu
Espina García Marta (Titular)
Fidencia Gamisans Linares (Associada)
Elena Sanchez Lopez (Associada-Postdoc)
Amanda Cano Fernández (PhD Student)

Nanotecnologia farmacèutica

(Dept. Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

M. José García Celma (Titular) mjgarcia(at)ub.edu
Immaculada Dinarès Milà (Titular)
M. Àngels Salvadó Lladós (Titular
Marta Monge Azemar (Associada)
Esteban Figueroa Becerra (PhD Student)

Grup de disseny i avaluació de la resposta de fàrmacs en sistemes farmacèutics nanoestructurats i autoordenats 
(Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Elvira Escribano Ferrer (Titular) eescribano(at)ub.edu
Josep Queralt Regué (Emèrit)
Jacinto Lauroba Viladrosa (Titular)
Francesc Xavier García Sala (Associat)

Col·loids
(Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Joan Estelrich Latràs (Catedràtic) joanestelrich(at)ub.edu
M. Antonia Busquets Viñas (Titular) mabusquetsvinas(at)ub.edu

Química Bio-Inorgànica (QBI) Research Group
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Patrick Gamez Enamorado (Associat i Investigador ICREA) patrick.gamez(at)qi.ub.es
Amparo Caubet Marín (Titular)
Ana Belén Caballero (Postdoc)

NanoBioPharma
(Dept Farmàcia i Tecn. Farmacèut. i Fisicoquímica, Fac. Farmàcia i Ciències de l'Alimentació)

Ana Calpena Campmany (Titular) anacalpena(at)ub.edu
Mireia Oliva (Titular)
Guadalupe Del Carmen Abrego Escobar (Col·laborador)
Helen Lissette Alvarado Bonilla (Associada)
Beatriz Clares Maveros (Col·laborador)
Mireia Mallandrich (Associada)
Marcelle Silva de Abreu (Col·laborador)

Grup de nanomaterials magnètics 
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Mariona Escoda Torroella (PhD Student)

4. Nanomagnetism and Spintronics (NanoMagnetics)

(Coordinació: Xavier Batlle)

Grup d’interaccions magnètiques i Magnetisme molecular
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Ramón Vicente Castillo (Catedràtic)
Albert Escuer Fité (Catedràtic) albert.escuer(at)ub.edu
Montserrat Corbella Cordomí (Titular)
Carmen Díaz Gasa (Titular)
Mohamed Salah El Fallah (Agregat)

Grup de magnetisme i molècules funcionals (GMMF) 
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Gillem Aromí Bedmar (Agregat) aromi(at)ub.edu
Eva Carolina Sañudo (Agregada) Aquesta adreça de correu-e està protegida dels robots de spam.Necessites Javascript habilitat per veure-la. 
Verónica Velasco Amigó (Associada)
David Aguilà Avilés (Postdoc JdC)
Leoni A. Barrios Moreno (Postdoc)
Lidia Rosado Piquer (PhD Student)
Rosa Diego Creixenti (PhD Student) 

Grup d’estructures en capa fina per la Espintrònica
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

Manuel Varela Fernández (Catedràtic) mvarela(at)ub.edu
César Ferrater Martorell (Titular)
Mª Carmen Polo Trasancos (Titular)

Grup de Magnetisme
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Javier Tejada Palacios (Catedràtic) jtejada(at)ffn.ub.es
Antoni García Santiago (Agregat) agarciasan(at)ub.edu
Joan Manel Hernández Ferràs (Agregat) jm_hernandez(at)ub.edu

Grup de nanomaterials magnètics 
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Amílcar Labarta Rodríguez (Catedràtic) amilcar.labarta(at)ub.edu
Xavier Batlle Gelabert (Catedràtic) xavierbatlle(at)ub.edu 
Arantxa Fraile Rodríguez (Agregat) arantxa.fraile(at)ub.edu

5.  Nanoelectronics, Nano-optics and Nanophotonics (NanoPhotoElectro)

(Coordinació: Blas Garrido)

Micro-nanotecnologies i nanoscòpies per a dispositius electrònics i fotònics (MIND)
(Dept Enginyeria Electrònica i Biomèdica, Fac. Física)

Albert Cornet Calveras (Catedràtic) cornet(at)el.ub.edu
Blas Garrido Fernández (Catedràtic) bgarrido(at)el.ub.edu
Albert Romano Rodríguez (Titular) aromano(at)el.ub.edu
Paolo Pellegrino (Agregat) pellegrino(at)ub.edu
Albert Cirera Hernández (Agregat) acirera(at)ub.edu
Juan Daniel Prades Garcia (Agregat i ERC Starting grant) dprades(at)el.ub.edu
Sergio Hernández Márquez (Agregat)
Cristian Fàbrega Gallego (Lector)
Francisco de P. Hernandez Ramirez (Associat)
Aïda Varea Espelt (Associada)
Olga Casals Guillén (Postdoc)
Julià López Vidrier (Col·laborador)
Josep Oriol Blazquez Gomez (PhD Student)
Adrià Huguet Ferran (PhD Student)
Alexander Cabal Tato (PhD Student)
Ismael Gabaldon Saucedo (PhD Student)
Juan Luis Frieiro Castro (PhD Student) 
Guillem Domènech Gil (PhD Student)
Elena López Aymerich (PhD Student) 

Sistemes d'instrumentació i Comunicacions (SIC)
(Dept Enginyeria Electrònica i Biomèdica, Fac. Física)

Anna Vilà Arbonés (Titular) avila(at)el.ub.edu
Mauricio Moreno Sereno (Titular)

LASER-MIND
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

José Luís Morenza Gil (Emèrit)
Juan Marcos Fernández Pradas (Agregat)
Pere Serra Coromina (Agregat) pserra(at)ub.edu
Francesc Caballero Lucas (PhD Student)
Pol Sopeña Martinez (PhD Student)

Grup de nanomaterials magnètics 
(Dept Física de la Matèria Condensada, Fac. Física)

Montserrat García del Muro Solans (Agregada) garciadelmuros(at)ub.edu
Ana Conde Rubio (PhD Student)

6.  Nanostructured materials (NanosMat)

(Coordinació: Enric Bertran)

Unitat de materials orgànics

(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Dolors Velasco Castrillo (Titular) dvelasco(at)ub.edu
Alba Cuadrado Santolaria (PhD Student)
Roger Bujaldón Carbó (PhD Student)
Jaume García Amorós (Lector)

Grup de magnetisme i molècules funcionals (GMMF) 
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)


Albert Figuerola Silvestre (Agregat) albert.figuerola(at)ub.edu
Mariona Dalmases Solé (PhD Student) (Materials Nanoestructurats)

Grup d’electrodeposició de capes primes i nanoestructures (GE-CPN)
(Dept Ciència de Materials i Química Física, Fac. Química)

Elisa Vallés Giménez (Titular) 
Elvira Gómez Valentín (Titular) e.gomez(at)ub.edu

Catàlisi Homogènia 
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Guillermo Müller Jevenois (Catedràtic) guillermo.muller(at)ub.edu
Montserrat Gómez Simón (Col·laborador)

Física i Enginyeria de materials amorfs i nanoestructurats (FEMAN) 
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

Enric Bertran Serra (Catedràtic) ebertran(at)ub.edu
José Luis Andújar Bella (Titular) jandujar(at)ub.edu
Adolf Canillas Biosca (Titular) acanillas(at)ub.edu
Esther Pascual Miralles (Titular) epascual(at)ub.edu
Roger Amade Rovira (Associat)
Oriol Arteaga Barriel (Postdocs)
Shahzad Hussain (Col·laborador)
Arevik Musheghyan Avetisyan (PhD Student)
Luis Fernando Pantoja Suárez (PhD Student)
Islam Alshaikh (PhD Student)
Joan Martí González (PhD Student)

Enginyeria de sistemes col·loidals
(Dept Enginyeria Química i Química Analítica, Fac. Química)

José María Gutiérrez González (Titular) josemaria.gutierrez(at)ub.edu
Alicia Maestro Garriga (Agregada)

Enginyeria de superfícies. Laboratori de materials en capa fina
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

Joan Esteve Pujol (Catedràtic) joan.esteve(at)ub.edu
Arturo Lousa Rodríguez (Titular) alousa(at)ub.edu

Self-organized complexity and self-assembling materials (SOC&SAM)
(Dept Ciència de Materials i Química Física, Fac. Química)

Jordi Ignés Mullol (Titular) jignes(at)ub.edu
Joan Antoni Farrera Piñol (Titular)
Josep Maria Pagès Casas (PhD Student)
Mohammad Tahghighi (PhD Student)

Sistemes supra i nanoestructurats

(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Laura Rodríguez Raurell (IP) (Titular) laura.rodriguez(at)qi.ub.es
Inmaculada Angurell Purroy (Agregada)
Francisco Javier Caparrós Rodríguez (Associat)
Andrea Pinto Martínez (PhD Student)

7.  Nanoenergy: Production and Storage (NanoEnergy)

(Coordinació: Narcis Homs)

 Grup de disseny i optimització de processos i materials (DIOPMA) 
(Dept Ciència de Materials i Química Física, Fac. Química)

Mercè Segarra Rubí (Titular) m.segarra(at)ub.edu
Elena Xuriguera Martín (Lector)
Joan Formosa Mitjans (Lector)
Jaume Calvo de la Rosa (PhD Student)

M2E-Materials electrònics i nanoenergia
(Dept Enginyeria Electrònica i Biomèdica)

Joan Ramon Morante Lleonart (Catedràtic)
Alejandro Pérez Rodríguez (Catedràtic) perez-ro(at)el.ub.es
Franc Güell Vilà (Titular)Lorenzo Calvo Barrio (Associat)
Nuria Fondevilla Sala (Asociada)

Sistemes d'instrumentació i Comunicacions (SIC)
(Dept Enginyeria Electrònica i Biomèdica)

Christophe Serre (Agregat) serre(at)el.ub.edu

Grup d’energia solar fotovoltàica
(Dep. Física Aplicada, Fac. Física)

Jordi Andreu Batallé (Titular)
Joan Bertomeu Balagueró (Titular) jbertomeu(at)ub.edu
José Miguel Asensi López (Agregat)
Thomas Tom (PhD Student)

Materials inorgànics avançats i catàlisis (MATCAT) 
(Dept Química Inorgànica i Orgànica, Fac. Química)

Narcis Homs Martí (Catedràtic) narcis.homs(at)qi.ub.es
Pilar Ramírez de la Piscina (Catedràtic)
Sonia Rodriguez Abril (PhD Student)
Arturo Pajares Rojas (PhD Student)
Yan Wang (PhD Student)