Imatge de diagramació Imatge de diagramació Imatge de diagramació Imatge de diagramació
Logo Universitat de Barcelona Facultat de Medicina Imatge de diagramació
English Castellano Directori UB Inici Facultat UB layout image
Imatge de diagramació
      Màsters Oficials             Lectura de tesis       Beques i Ajuts       Tesis en Dipòsit       layout image
imatge de maquetació
imatge de maquetació imatge de maquetació imatge de maquetació
layout image
Presentació
Inici
Objectius
Informació general
Accés i admissió
Matrícula
Inscripció, seguiment i presentació de tesis
Inscripció
Seguiment
Presentació
Formularis
Informació acadèmica
Estructura del programa
Màsters universitaris
Línies d'investigació i producció científica
Grups i projectes
Directori investigadors acreditats
Directori investigadors externs acceptats
Producció científica
Activitats de formació complementàries al període de recerca
Más información
Sistema de garantia de qualitat
Comissió Programa
Accés a la Intranet
Enllaços d'interés
layout image

Facultat de Medicina

Secretaria d'Estudiants i Docència


C/ Casanova, 143
08036 Barcelona
Telèfon: 934035251/2
Fax: 934035254

doctoratmedicina@ub.edu

 
imatge de maquetació
imatge de maquetació
  Programa de Doctorat "Medicina"

DIRECTORI INVESTIGADORS EXTERNS ACCEPTATS PER A LA DIRECCIÓ DE TESIS EN EL PROGRAMA DE DOCTORAT MEDICINA

Recordeu que si no hi ha un codirector acreditat en el programa ha d'haver-hi un tutor que sí estigui acreditat en el Programa.

Aquest Directori s'anirà actualitzant periòdicament.

INVESTIGADOR

AFONSO LOPES ROQUE AGOSTINHO HELENA MARIA
AGELL JANÉ NEUS
AGUILAR MARTIN CARINA
AGUSTÍ GARCIA-NAVARRO ALVAR
ALAMEDA OUITLLET FRANCISCO

ALBANELL

MESTRES

JOAN

ALCAZAR ZAMBRANO JUAN LUÍS
ALDA   JOSÉ ANGEL

ALEGRE

MARTÍN

JOSÉ

ALEGRET LLORENS MONTSERRAT
ALMEDA ORTEGA JESÚS
ALONSO COELLO PABLO
ALONSO VARGAS INMACULADA
ALOY CALAF PATRICK
ALVAREZ MENÉNDEZ FRANCISCO VICENTE
ANDRÉS LÓPEZ SUSANA
ANDRÉS PERPIÑA SUSANA
ANDREU DOMINGO ANTONIA
ANDREU FERNÁNDEZ VICENTE
ANGIOLILLO   DOMINICK JOSEPH
ANTON LÓPEZ ALFONSO
ARANGO LOPEZ CESAR
ARAS LOPEZ ROSA MARIA
ARBELO LAINEZ ELENA
ARBOIX DAMUNT ADRIÀ
ARCELUS   JON
ARIMANY MANSO JOSEP
ARNO CLUA ANA ISABEL
ARRANZ CALDERON M.J
ARTEAGA PILLASAGUA INGRID CECIBEL
ARTUCH   RAFAEL
ATTOLINI   CHRISTIAN STEPHAN OTTO
AVILÉS JURADO FRANCESC XAVIER
AXELSON   DAVID
AYUSO MATEOS JOSÉ LUIS
BADIMON MAESTRO JUAN JOSÉ
BADIMON MAESTRO LINA
BAILLES LÁZARO EVA
BALAÑA QUINTERO CARMEN

BALLUS

CREUS

CARLES

BAÑOS DÍEZ JOSEP ELADI
BARBERA LLUIS ALBERT
BARREIRO PORTELA ESTHER
BARRI CUADRADO GUILLERMINA
BARRIOS ALONSO VIVENCIO
BARRIOS CERREJÓN MARIA TERESA
BATLLE PERALES MONTSERRAT
BAYES GENIS ANTONI
BEA BOBET SILVIA
BELLMUNT MOLINS JOAQUIM
BELTRAN ALACREU HECTOR
BERNAL DEL NOZAL JORGE
BERRUEZO SANCHEZ ANTONIO
BETBESE ROIG ANTONI JORDI
BHUMBRA   REJPAUL
BIGAS SALVANS ANNA

BIRMAHER

 

BORIS

BJÖRMAN   PER
BLANC POCIELLO VANESSA
BLANCO ARBUES JULIA
BLASI CABÚS JUAN MARIA VIANNEY

BOELEART

 

MARLEEN

BOGET

LLUCIA

TERESA

BONET CARNÉ ELISENDA
BORRELL THIÓ CARME
BREIBON   GILDAS
BRITO ZERON PILAR
BROERSE   JACQUELINE E. W.
BRUNA ESCUER JORDI

BUDKA

 

HERBERT

BULLICH ROIG SANTIAGO
CABALLERIA ROVIRA LLORENÇ
CABRE VILA JUAN JOSÉ
CABRERA RUBIO RAÚL
CABRERA TORRES ESTHER
CAIROLS CASTELLOTES MARC ANTONI
CALON   ALEXANDRE
CALVO ESCALONA ROSA MARIA
CAMACHO CARRASCO PILAR
CAMOS GUIJOSA MIREIA
CAMPÙZANO LARREA OSCAR
CANAL RIVERO MANUEL
CANO ORTEGA JORGE
CAPURON   LUCILE
CAPRIOLI   JOSEPH
CARDONER ÁLVAREZ NARCÍS
CARMONA ORTELLS LORETO
CARREÑO MARTÍNEZ M. DEL MAR
CARRERA BURGAYA ANNA
CARRILHO   CARLA
CARRIÓ YBAÑEZ ANA
CARVALHO MARTINS ALVES JOSÉ LUIS
CASTAÑE FORN ANNA
CASTELLS CERVELLÓ XAVIER
CASTELLVI BARRANCO IVAN
CASTILLA CATALÁN JESÚS
CASTILLO GARZÓN MANUEL J.

CATALA

 

ELENA

CAYLA BUQUERAS JOAN
CECCARONI   LUIGI
CHAPRON   CHARLES

CLERIES

SOLER

RAMON

CLOSA AUTET DANIEL
CODINA CAZADOR ANTONI
CODINA JANÉ CARLES
COLL ROSELL MARIA JOSEP
COLOM VICTORIANO FRANCESC
COMAS ESPADAS IÑAKI
COMAS GABRIEL CARMINA
CONESA BERTRAN GERARD
CONTRERAS FERNANDEZ FERNANDO
COROMINAS MACIA HECTOR
CORTÉS HERNÁNDEZ JOSEFINA
COSTAFREDA GONZÁLEZ SERGI
COTTI   ELISABETA
COUCE PICO MARIA A. L.
CUXART FINA AMPARO
DAVALOS ERRANDO ANTONI
DAVIS   PETER g.
DE LA TORRE GÓMEZ GISELA CAROLINA
DE TORRES   CARMEN
DELETIS   VEDRAN
DEMESTRE GUASCH XAVIER
DEPREST   JAN
DEUS YELA JOAN
DIEZ ANTON JUANA
DODD   SEETAL
DOMENECH JUAN IVAN
DOMINGUEZ BENITEZ JOSE ANTONIO
DUARTE PALOMINO RAFAEL F
DUCRAY   FRANÇOIS
DUELL   ERIC. J.

EDELMAN

 

ELAZAR R.

ESCALONA MARFIL CARLES
ESCERA MICO CARLES
ESPAULELLA PANICOT JOAN

ESTEVE

COMAS

MARIA

EXPÓSITO MARTÍNEZ CARMEN
FARRÉ LÓPEZ NURIA
FARRÉ VENTURA RAMÓN
FATJÓ-VILAS MESTRE MAR
FELIUBADALÓ ELORZA LIDIA
FERNÁNDEZ FERNÁNDEZ RAFAEL
FERNÁNDEZ GUTIERREZ BENJAMIN
FERNÁNDEZ SANCHEZ ANA
FERNÁNDEZ DE LARREA   CARLOS
FERRARI   MARCO
FERRER DUFOL ANA
FERRER FORES MONTSERRAT
FERRER ROCA RICARD
FILELLA PLA XAVIER
FITÓ COLOMER MONTSERRAT
FLORENSA BRICHS LOURDES

FOGUET

BOREU

QUINTI

FONTANALS DOTRAS JAUME
FORJAZ   MARIA JOAO
FORTEA ORMAECHEA JUAN
FRANGOU   SOPHIA
FUENTEALBA   PABLO
FUENTES CLARAMONTE PAOLA
GALLARDO HERNANDEZ FERNANDO
GANGITANO   DAVID
GARAU ALEMANY XAVIER
GARCIA ALGAR OSCAR
GARCIA CARRASCO MARIO
GARCIA FRUCTUOSO GEMMA
GARCIA-ELIAS COS MARC
GARCIA-PORTILLA GONZALEZ MARIA PAZ

GAROLERA

FREIXA

MAITE

GARRALDA HUALDE MARIA ELENA

GASSO

 

PATRICIA

GATÓN HERNÁNDEZ PATRICIA
GIL RESINA DEBORA
GIMÉNEZ GÓMEZ NURIA
GIMENO MIGUEL ANTONIO
GINOVART GALIANA GEMMA
GODOY GARCIA PERE
GOMEZ DURAN ESPERANZA

GOMEZ

GIL

ESTHER

GÓMEZ HOSPITAL JOAN ANTONI
GOMIS   ROGER
GONZÁLEZ MARTÍNEZ SERGIO
GRANERO PEREZ ROSARIO
GRATACÓS MASMITJÀ JORDI
GRAU CERRATO SANTIAGO
GÜELL VILLANUEVA JOSÉ LUIS
GUERRA ALLISON HUMBERTO
GUZMAN LÓPEZ SANTOS
HALLORAN   PHILIP F.
HANSSON   STEFAN
HARO ABAD JOSEP MARIA
HARRISON   BENJAMIN j.
HEDSTROM   ERIK
HERANCE CAMACHO J. RAUL
HERNANDEZ ANDRADE EDGAR
HERNANDEZ MARTÍNEZ-LAPISCINA ELENA
HICKEY   RAYMOND
HOLUB   KATARZYNA
HORCAJADA GALLEGO JUAN PABLO
HOVE-MADSEN   LEIF
HUDDLESTON   JEANNE
IBAÑEZ CABEZA BORJA
INORIZA BELZUNCE JOSE MARIA
ISLA PERA PILAR
IZQUIERDO REYES LAURA
JIMÉNEZ FÁBREGA F. XAVIER
JODAR BIFET MERITXELL
JUAN PASTOR ANTONI
JULIÀ BENIQUE MARIA ROSA
JULIO MORAN GEMMA
KAPCZINSKI   FLAVIO
KERKHOFFS   GINO

KHAMASHTA

 

MUNTHER

KYPROSH   NICOLAIDES

KRUPINSKI

 

JERZY

LABAD ARIAS JAVIER
LAFFEL   LORI
LAMUELA RAVENTÓS ROSA M.
LAZARO GARCÍA CONXITA
LEY   DAVID
LEZA CERRO JUAN CARLOS
LLOBERAS BLANCH NÚRIA
LLORETA TRULL JOSEP
LOMEÑA CABALLERO FRANCISCO
LORENTE GARIN JOSÉ ANTONIO
LOZANO SALVATELLA JUAN JOSÉ
LOWNIE   STEPHEN PATRICK
LLOR VILA CARLES
LLORENS SORIANO PEDRO
LLORETA TRULL JOSEP
LUCIANO DE VISI JUAN VICENTE
LUPON ROSES JOSEP
LUQUE GÁLVEZ PILAR
LUSILA PALACIOS PILAR
MALMQVIST   EBBA
MAMMEN   ANDREW

MANCEBO

CORTES

JORDI

MANCHÓN WALSH PAULA
MAÑU PEREIRA MARIA DEL MAR
MARCH   LYNETTE
MARGELI VILA MIREIA
MARIN LOPEZ MANUEL ALEJANDRO
MARIN TRIGO JOSE MARIA
MARIÑO SÁNCHEZ FRANKLIN
MARSAL BARRIL SARA
MARTI FABREGAS JOAN
MARTÍ HUGUET TOMÁS
MARTÍN SÁNCHEZ FRANCISCO JAVIER
MARTIN-LOECHES CARRONDO IGNACIO ESTEBAN
MARTIN-SANTOS LAFFON ROCIO
MARTÍNEZ SÁNCHEZ JOSEP MARIA
MARTÍNEZ YÉLAMOS SERGIO
MARZO CASTILLEJO M. MERCE
MARZO ORTEGA HELENA
MAURICIO PUENTE DÍDAC
MEDICUTE DEL BARRIO JAVIER
MEDINA MOYA JOSE LUIS
MEDINA VILLANUEVA ALBERTO
MENENDEZ VILLANUEVA ROSARIO
MERLO FUERTES JUAN JOSÉ
MESTRE BACH GEMMA
MODESTO ALAPONT VICENT
MONREAL BOSCH MANUEL
MONTAGUT VILADOT CLARA
MORA GIRAL CONCEPCIÓN
MORENO ATANASIO CAROLINA
MOSQUEDA GUTIERREZ M. DEL MAR
MUNGUAMBE   KHATIA REBECA
MUÑIZ DÍAZ EDUARDO
MURILLO RUBIO OSCAR
MUSULEN PALET EVA
N. BURNIER   MIGUEL JR
NAVARRO ODRIOZOLA VICTOR
NIETO RODRIGUEZ EVARISTO
NOLLA SOLÉ JOAN MIQUEL
NOMDEDEU GUINOT JOSEP
O'BRIEN   LOUISE
OLAZA GUZMAN BEATRIZ
OLEAGA ZUFIRIA LAURA
OLIVIERI FERNANDEZ JUAN
OPPENHEIMER SALINAS FEDERICO
OROZCO LEVI MAURICIO

ORTEGA

DE LA TORRE

Mª ANGELS

ORTIZ   FERNANDA
PADRO CAPMANY TERESA
PALOMO DE UDAETA MARTA
PALOU   JOAN
PAREDES   MARIANA
PARRA ORDAZ OLGA
PASCUAL LOPEZ ANTONIO
PASCUAL SANTOS JULIO

PASCUAL-LEONE

GARCIA

ALVARO

PASTOR ANGLADA MARÇAL
PEDROS CHOLVI CONSUELO

PEINADO

CABRE

VICTOR I.

PELAEZ BALLESTAS INGRIS
PEÑA MIRALLES CARMEN
PEREIRA DE OLIVEIRA CARDOSO ELSA MARIA
PERENDREU SANS JUAN
PÉREZ BELLMUNT ALBERT
PEREZ VILLA FELIX
PEREZ DE LA OSSA HERRERO NATALIA
PERIS BERNAL PILAR
PICOZZI   MARIO

PLANAS

OBRADORS

ANA MARIA

PLAZA

MORAL

VICENTE

PODDUBNYY   DENIS
POMAROL CLOTET EDITH
PONTES GARCÍA CARIDAD
PORTER JOHN RICHARD
PORTUS VINYETA MONTSERRAT
PRADOS TORRES ALEXANDRA
PRAT DÍAZ DE LOSADA JAIME
PRAT VIDAL CRISTINA
PRATS RODRIGUEZ PILAR
PRIETO ALHAMBRA DANIEL
PRUNA GRIVÉ RICARD
PUIG DOMINGO MANUEL
PUIG MIQUEL TERESA
PÙIGURIGUER FERRANDO JORDI
PUYALTO DE PABLO PALOMA
PUJOL FARRIOLS RAMON
PUJOL NUEZ JESÚS
QUEIROGA GONÇALVES ALESSANDRA
QUERO JIMÉNEZ JOSÉ
QUEROL GINER SERGIO
QUINTANA RIERA SALVADOR
RADUA   JOAQUIM
RAJADHYAKSHA   MILIND
RAMI GONZÁLEZ LORENA
RAMI PORTA RAMÓN
RAMIREZ BAJO MARIA JOSÉ
RAMIREZ GALLEYMORE PAULA
REAL GATIUS JORDI
RECALDE MAESTRE SERGIO
REDHA   TAIAR
REEDERR   JOHN
RELLO CONDOMINES JORDI

REÑE

RAMIREZ

RAMON

RIBAL CAPARRÓS MARIA JOSÉ
RIBAS BARQUET MARIA

RIBES

PUIG

JOSEPA

RIBES RUBIO ANTONIA
RICART ENGEL WIFREDO
RICO CAMPS FELIX
RIERA OLIVA MARTA
ROCA LUQUE IVO
ROCA SAUMELL CARME
RODRIGUEZ MOLINERO ALEJANDRO

ROJO

MORENO

LUIS

ROMAGNANI   PAOLA
ROMERO MORALES ANABEL
ROSELL FERRER ROSA
ROSELL GRATACOS ANTONI
ROSSELLO LOZANO FRANCISCO JAVIER
RUBIO PALAU JOSEP
RUIZ GASPA SILVIA
RUIZ MACAYA ALFONS
SABIDÓ AGUADÉ EDUARD
SADRI-ARDEKANI   HOOMAN
SALAMA DAVID ALAN

SALAMERO

BARÓ

MANUEL

SALAS

CAUDEVILLA

ANTONIO

SALAVERT JIMENEZ JOSÉ
SALVADOR PERAL JOAQUIN
SAN JOSE ESTEPAR RAUL
SÁNCHEZ ESPAÑA JUAN CARLOS
SANTANA RODRÍGUEZ NORBERTO
SANTAUGENIA GONZÁLEZ SEBASTIÀ JOSEP

SANTAMARIA

BABI

FRANCISCO

SANZ ALONSO MARIANO
SARQUELLA BRUGADA GEORGIA
SAULEDA ROIG JAUME

SCHUBERT

 

SHAI Y.

SEGARRA CASTELLS MARIA DOLORES
SEGURA EGEA JUAN JOSÉ
SEGURA PORTA FERRAN
SERON MICAS DANIEL
SERRANO BLANCO ANTONI
SERRANO MARUGAN MANUEL
SERRANO MOLLAR ANNA
SERVERA BARCELO MATEU
SETOAIN   XAVIER
SHOENFELD   YEHUDA
SIGAUQUE   BETUEL
SIMEON AZNAR CARMEN PILAR
SINTES ESTEVEZ ANNA
SOLDADO CARRERA FRANCISCO
SOLÉ MARCÉ CRISTINA
SOLÉ RISTOL FRANCESC
SOLER ROMEO MARIA JESÚS
SOLÍS ALARCÓN GRACIELA

SORIANO

MAS

CARLES

SOUZA MATIAS JULIO C.M.
TAYLOR   ERIC ANDREW
TEDIOSI   FABRIZIO
TERRA BARBADORA XIMENA
THILLE   ARNAUD WILFRID
TIO BARRERA LAURA
TOLL   AGUSTÍ

TOMAS

VECINA

SANTIAGO

TOR FABRA JORDINA
TORNE PIFARRÉ PERE
TORO ESPINOZA PABLO
TORRES BENITEZ FERRAN
TORRES PUIG-GROS JOAN
TORRICO   FAUSTINO
TORT ESCALÉ FREDERIC
TORTOSA MORENO AVELINA
TROJANOWSY   JOHN
TWELVES   CHRIS
ULLOT FONT ROSENDO
URREIZTI FREXEDAS ROSER
VALK   PETER
VALL CASTELLÓ JUDIT
VALLS ONTAÑON ADAIA
VAN DER RIJN   MATT
VASENA   RITA
VAZQUEZ IBAR OLGA
VELA MARTÍNEZ ANTONIO
VELASCO MUÑOZ CÉSAR
VERDÚ ROTELLAR JOSEP MARIA
VERNAEVE   VALERIE
VILAHUR GARCIA GEMMA
VILANOVA BUSQUETS JOAN CARLES
VILARO CASAMITJANA JORDI
VILLANUEVA SÁNCHEZ CÁNDID
VIÑAS PINEDO M. JOSÉ
VIÑOLAS SEGARRA NURIA
VIOLAN FORS CONCEPCIÓ
VIVES ARMENGOL JOAQUIM

VOLCHKOV

 

VIKTOR

WAGNER   PETER

 

 

 

 

 

 

 


 

 
     
imatge de maquetació
imatge de maquetació © Universitat de Barcelona Edició: Secretaria d'Estudiants i Docencia Facultat de Medicina
Última actualització o validació: 28.02.2020
imatge de maquetació