imatge de diagramació imatge de diagramació imatge de diagramació imatge de diagramació
logo Universitat de Barcelona  Seminari de Geometria Algebraica imatge de diagramació
Departament Inici Facultat Inici UB Inici UPC   imatge de diagramació
imatge de diagramació
Universitat de Barcelona/Universitat Politècnica de Catalunya imatge de diagramació
imatge de diagramació imatge de diagramació imatge de diagramació imatge de diagramació
imatge de diagramació
Index anual
Seminari 2014/2015
Seminari 2013/2014
Seminari 2012/2013
Seminari 2011/2012
Seminari 2010/2011
Seminari 2009/2010
Seminari 2008/2009
Seminari 2007/2008
Seminari 2006/2007
Seminari 2005/2006
Seminari 2004/2005
Seminari 2003/2004
Seminari 2002/2003
Seminari 2001/2002
 
icona d'informació

Contacta amb els organitzadors:
Imma Gálvez Carrillo

imatge de diagramació    
 

Seminari Geometria Algebraica 2015/2016

 

Conferenciant

Títol Data i hora
Dérivateurs à Barcelone 1 al 4 de setembre
IMUB-UB
Workshop on Multiplier Ideals, Test Ideals and Bernstein-Sato polynomials 7 al 10 de setembre
FME-UPC
Stefano Urbinati (Università di Padova) The birational geometry of tropicalization Divendres 18 de setembre, 15 h, Aula B1, FM-UB
Joe Palacios Baldeón (University of Liverpool) Potencias simétricas geométricas de espacios motívicos Divendres 18 de setembre, 16 h, Aula B1, FM-UB
François Petit (Université du Luxembourg) Quantization of spectral curves and DQ-modules. Divendres 9 d'octubre, 15 h, Aula B1, FM-UB
Anton Montes (Universitat Politècnica de Catalunya) Computing the canonical representation of constructible sets Divendres 16 d'octubre, 15 h, Aula B1, FM-UB
David Gepner (Purdue University) Cohomology theories associated to infinity-topoi, globally equivariant spectra, and elliptic cohomology Divendres 16 d'octubre, 16 h, Aula B1, FM-UB
Martí Lahoz (Institut Mathématique de Jussieu-Université de Paris Diderot-Paris 7) Varietats complexes amb la cohomologia racional d'un tor Divendres 30 d'octubre, 15 h, Aula B1, FM-UB
Agustí Roig (Universitat Politècnica de Catalunya) Feixos en categories monoidals Divendres 30 d'octubre, 16 h, Aula B1, FM-UB
Sebastian Thyssen (Ruhr Universität Bochum) An expansion principle for topological automorphic forms Divendres 6 de novembre, 15 h, Aula B1, FM-UB
Andrei Prasolov (Universitetet i Tromsø) Strong homology and set theory Divendres 13 de novembre, 15 h, Aula B1, FM-UB
Eulàlia Montoro (Universitat de Barcelona) El reticle dels subespais característics Divendres 20 de novembre, 15 h, Aula B1, FM-UB
Chiara Esposito (Universität Würzburg) Rigidity of momentum maps Divendres 27 de novembre, 15 h, Aula B1, FM-UB
Algebra and Geometry Meeting 2-4 December 2015 Aula T1, IMUB-UB
Behrang Noohi (Queen Mary University of London) String Operations for Orbifolds Divendres 11 desembre, 15 h, Aula B1, FM-UB
David Martínez Torres (Pontifícia Universidade Católica do Rio de Janeiro) Coadjoint orbits and standard symplectic structures Divendres 18 de desembre, 15 h, Aula B1, FM-UB
Primer Encuentro de la Red de Geometría Algebraica y Singularidades - RGAS 2016 27-29 January 2016 Aula B6, IMUB-UB
Marian Aprodu (Romanian Academy, Institute of Mathematics "Simion Stoilow") Green's conjecture for curves on K3 surfaces Divendres 5 de febrer, 15 h, Aula S1, FM-UB
GESTA Itinerant I 2016 17 de Febrer, 11h-14h, Aula de l'IMUB, IMUB-UB

César Martínez Metzmeier (Université de Caen) The number of maximal torsion cosets in subvarieties of tori Divendres 19 de febrer, 15 h, Aula B1, FM-UB
Workshop "Positivity and Valuations" 22-26 Febrer 2016, CRM
Ana Peón Nieto (Ruprecht Karls Universität Heidelberg) Mirror symmetry for Cartan branes Divendres 1 d'abril, 15 h, Aula B1, FM-UB
Vassily Gorbounov (University of Aberdeen) Quantum integrable systems in generalised cohomology theories Divendres 22 d'abril, 15 h, Aula B1, FM-UB
Farhad Babaee
(École Normale Supérieure)
A tropical approach to a generalized Hodge conjecture for positive currents Divendres 22 d'abril, 16 h, Aula B1, FM-UB
JuniorGESTA 27-29 April 2016 Aula 0.04 EPSEB-UPC Barcelona
Álvaro del Pino Gómez (CSIC-ICMAT) Open problems in Engel geometry Divendres 29 d'abril, 15 h, Aula B1, FM-UB
Niko Naumann (Universität Regensburg) May's theorem and descent up to nilpotence Divendres 6 de maig, 15 h, Aula B1, FM-UB
Antoine Chambert-Loir (Université Paris-Diderot / Institut de Mathématiques de Jussieu) A non-archimedian Ax-Lindemann theorem Dimecres 11 de maig, 16 h, Aula B1, FM-UB
Vladimir Dotsenko (Trinity Collegy Dublin) Combinatorics of associativity, toric varieties and wonderful models Divendres 13 de maig, 15 h, Aula B1, FM-UB
Ana Cristina López Martín (Universidad de Salamanca) Equivalencias derivadas y fibras de Kodaira Divendres 20 de maig, 15 h, Aula B1, FM-UB
imatge de diagramació
imatge de diagramació


 
imatge de diagramació
imatge de diagramació imatge de diagramació imatge de diagramació imatge de diagramació
  Universitat de Barcelona Universitat Politècnica de Catalunya