Comissions de la Facultat
Composició de les diferents comissions de la Facultat de Belles Arts:
Comissió Acadèmica

  • Presidenta: M. Dolors Tapias
  • Secretària: Glòria Durany
  • Cap d'estudis: Joaquim Cantalozella
  • Coordinació de graus: Núria Flos i Eugeni Boldú
  • Coordinadora POP: Laura Baigorri
  • Coordinació de les seccions:
  • Secció d'Art i Cultura Visual: Laura Baigorri
  • Secció de Disseny: Eugeni Boldú
  • Secció de Processos Artístics i Edició: Mercè Casanovas
  • Secció de Produccions d'Art Contemporani: Teresa Blanch
  • Secció de Dibuix, Ciutat, Patrimoni: Lino Cabezas
  • Secció de Creació Artística, Pintura: Jaime de Córdoba
  • Secció d'Escultura i Creació: Jaume Ros
  • Subunitat d'Història de l'Art: Laura Mercader
  • Administradora de Centre: Purificación Aguilera
  • Professor contractat: Diego Marchante
  • Estudiants
  • Cap Dep. AVD: Eloi Puig (convidat)
  • Cap Dep. ACR: Rosa Vives (convidada)

  • President: Manuel Aramendia
  • Secretària: Dolores Pulido
  • Secció d'Art i Cultura Visual: Jacobo Sucari
  • Secció de Disseny: Jesús del Hoyo
  • Secció de Processos Artístics i Edició: Oscar Padilla
  • Secció de Produccions d'Art Contemporani: Carlos Velilla
  • Secció de Dibuix, Ciutat, Patrimoni: Domènec Corbella
  • Secció de Creació Artística, Pintura: Jaime de Córdoba
  • Secció d'Escultura i Creació: Josep Mata
  • Conservació-Restauració: Manel Iglesias
  • Subunitat d'Història de l'Art: Laia Manonellas
  • Biblioteca: Mònica Arenas
  • Estudiant

  • Presidenta: M. Dolors Tapias
  • Secretària: Asunción Hermida
  • Director del Departament AVD: Eloi Puig
  • Directora del Departament ACR: Rosa Vives
  • Administadora: Purificación Aguilera
  • Professora contratada: Anna Nualart
  • Estudiant

  • Presidenta: Gema Campo
  • Secretària: Marta Insenser
  • Conservació-Restauració: Cristina Ruiz
  • Dibuix: María Lería
  • Disseny: Anna Calvera
  • Escultura: Matilde Grau
  • Gravat: Cristina Pastó
  • Imatge: Alfonso de Castro
  • Pintura: Carme Porta
  • Estudiants:

  • En formen part les persones coordinadores dels grups de recerca consolidats, els IP dels projectes de recerca nacionals i europeus i els directors de centres de recerca.
     
  • Presidenta: Laura Baigorri
  • Secretari: F. Xavier Martínez
  • Grup Conservació-Restauració del Patrimoni: Gema Campo
  • I+D POCIO. Poesia i Educació: Eva Figueras
  • Projecte Europeu Creative Connections: Fernando Hernández
  • Grup ODAS: José Luis Menéndez
  • Grup BRAC: Barcelona: art, recerca i Creació: Àlex Nogué
  • Projecte Europeu NANORESTART: Marta Oriola
  • Grup Art, Ciutat, Societat,  Centre Recerca Polis: Antoni Remesar
  • I+D Materia Impresa: Albert Valera
  • Grup IMARTE, I+D La pràctica artística col·laborativa: Alicia Vela
  • Estudiant

 

Recerca a la Facultat de Belles Arts

  • Presidenta: Laura Baigorri
  • Secretari: Esteban Aranda
  • Coordinació de màsters universitaris
  • Innovació en Disseny per al Sector Turístic: Anna Calvera
  • Art Sonor, Creació sonora i Disseny sonor: Josep Cerdà
  • Art olfactiu: Domènec Corbella
  • Creació Artística Contemporània: Xavier Franquesa
  • Arts Visuals i Educació: Fernando Hernández
  • Il·lustració Creativa en Moda: Roser Masip
  • Producció i Recerca Artística: Josep Montoya
  • Disseny Urbà: Art, Ciutat, Societat: Antoni Remesar
  • Direcció de projectes de Conservació-Restauració: Cristina Ruiz
  • Estudiant:

 

  • Presidenta: Marta Negre
  • Secretari: Germán Regueira
  • Administradora: Purificación Aguilera
  • Secció d'Art i Cultura Visual: Ricardo Iglesias
  • Secció de Disseny: Eugèni Boldú
  • Secció de Processos Artístics i Edició: Marta Negre
  • Secció de Produccions d'Art Contemporani: Javier Lozano
  • Secció de Dibuix, Ciutat, Patrimoni: Jordi Gratacós
  • Secció de Creació Artística, Pintura:
  • Secció d'Escultura i Creació: Josep Mata
  • Servei d'audiovisuals: Josep Gibert
  • Convidada: Hortènsia Fornies

 

Informàtica

 

SIC

 

Audiovisuals

  • En aquesta comissió es tractaran els temes d'economia del centre així com els relacionats a espais i obres, per tant es suprimeix la comissió d'espais i obres. Si es tracten aspectes d'espais i d'aules es convidaran al Cap d'estudis i al tècnic logístic
  •  
  • Presidenta: M. Dolors Tapias
  • Secretària: Purificación Aguilera
  • Director del Departament AVD: Eloi Puig
  • Directora del Departament ACR: Rosa Vives
  • Vicedegà de Cultura: Manuel Aramendia
  • Vicedegana de Recerca, Doctorat i Postgraus: Laura Baigorri
  • Vicedegana de Relacions Internacionals i Estudiants: Gema Campo
  • Secretària de Facultat: Eva Figueras
  • 1 PAS:
  • Estudiant

  • Presidenta: Eva Figueras
  • Secretària: Javier Lamiel
  • Director del Departament AVD: Eloi Puig
  • Directora del Departament ACR: Rosa Vives
  • Administradora: Purificación Aguilera
  • Convidada d'OSMA: Patricia Félez

 

Seguretat

 

Salut

  • Presidenta: Purificación Aguilera
  • Secretària: Asunción Hermida
  • Secretària de la Facultat: Eva Figueras
  • PAS Departaments: Àngels González
  • PAS Mestres de taller i tècnics especialistes:
  • PAS Administració secretaria: Mar Llop
  • PAS Auxiliars de servei: Francisco Martinez
  • Estudiant

  • President: Miquel Mallol
  • Secretaria:
  • Secció d'Art i Cultura Visual:
  • Secció de Disseny: Miquel Mallol
  • Secció de Processos Artístics i Edició: Oscar Padilla Macho
  • Secció de Produccions d'Art Contemporani: Salvador Juanpere
  • Secció de Dibuix, Ciutat, Patrimoni: Jaume Fortuny
  • Secció de Creació Artística, Pintura: Ramón Trias
  • Secció d'Escultura i Creació: Sergi Oliva
  • Estudiant

 

Recursos:

Gestor de consultes lingüístiques i terminològiques Sens Subte

Llibre d'estil de la UB Criteris

  • President: Diego Marchante
  • Secretaria:
  • Secció d'Art i Cultura Visual: Diego Marchante
  • Secció de Disseny:
  • Secció de Processos Artístics i Edició:
  • Secció de Produccions d'Art Contemporani: Vicent Matamoros
  • Secció de Dibuix, Ciutat, Patrimoni: Núria Ricart
  • Secció de Creació Artística, Pintura: Natàlia Quilez
  • Secció d'Escultura i Creació: Eulàlia Grau
  • Subunitat d'Història de l'Art: Daniel López
  • 1 PAS: Dolores Pulido
  • Estudiant

 

ESPAI DE LA COMISSIÓ D'IGUALTAT

  • Presidenta: M.Dolors Tapias
  • Secretària: Glòria Durany
  • Cap d'estudis: Joaquim Cantalozella
  • Vicedegana Doctorat, Recerca i Màsters: Laura Baigorri
  • Vicedegana Relacions Internacionals: Gema Campo
  • Coordinador Grau en Disseny: Eugeni Boldú
  • Coordinadora Grau en Conservació-Restauració de Béns Culturals: Núria Flos
  • Coordinació de Màsters
  • Fernando Hernández
  • Xavier Franquesa
  • Cristina Ruiz
  • Antoni Remesar
  • Josep Montoya
  • Administradora: Purificación Aguilera
  • Responsable web del Centre: Dolores Pulido
  • Estudiant
  •  
  •  

 

* La Comissió de Qualitat del Centre estarà formada per les Comissions d'Avaluació Interna de Grau i Màster segons aprovació en Junta de Facultat del 16 de desembre del 2014

Comparteix-ho: