Detall

I Seminari Patrimoni i Educació: Reptes en la Formació del Professorat

Notícia | 01-04-2019

El proper 10 d'abril tindrà lloc el primer Seminari Patrimoni i Educació: Reptes en la Formació del Professorat, organitzat pel grup de recerca de la Facultat d'Educació, DHIGECS.

A l'esdeveniment s'impartiran tres ponències: la primera serà Enseñar historia a partir del patrimonio intangible, a càrrec del Dr. Sebastián Molina (UMU), la segona serà Implicaciones educativas del binomio arqueologia y escuela, a càrrec del Dr. Alejandro Egea (UMU) i la Dra. Laura Arias (UMU). Per acabar, l'última ponència serà Apropant el patrimoni a l'aula: conceptualització de les maletes didàctiques en arqueologia, a càrrec de la Dra. Tània Marínez (UB), la Dra. Nayra Llonch (UDL), Verònica Parisi (UDL) i Clara López (UDL).

Per confirmar l'assistència és imprescindible enviar un correu a tania.martinezgil@gmail.com