Universidad de Barcelona

Grau d'Estudis Àrabs i Hebreus (plan antiguo) (en extinción)

Profesorado

 
Professorat Categoria Departament Àrea Telèfon Mail
Adam Aulinas, Montserrat Professor agregat Filologia Catalana i Lingüística General Filologia Catalana 934035632 adam@ub.edu
Aduriz Agirre, Itziar Professor titular d'universitat Filologia Catalana i Lingüística General Lingüística General 934034698 itziar.aduriz@ub.edu
Alcázar Gómez, Marta Professor associat Filologia Hispànica, Teoria de la Literatura i Comunicació Filologia Hispànica    
Almirall Sardà, Jaume Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Grega   jalmirallsa@ub.edu
Bassas Vila, Javier Professor associat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Francesa   bassas@ub.edu
Bejarano Escanilla, Ana Mª Professor titular d'universitat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Hebrea 934035607 abejarano@ub.edu
Berrani El Alaoui, Hamid Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab 934035705 berrani@ub.edu
Besa Camprubí, Josep Professor agregat Filologia Catalana i Lingüística General Filologia Catalana 934035633 jbesa@ub.edu
Blasco Orellana, Meritxell Professor agregat interí Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Hebrea 934037024 meritxell.blasco@ub.edu
Boix Fuster, Emili Catedràtic d'universitat Filologia Catalana i Lingüística General Filologia Catalana 934035615 eboix@ub.edu
Bolívar Mezquida, Eduardo Becari Filologia Hispànica, Teoria de la Literatura i Comunicació Filologia Hispànica    
Bosch Rodoreda, Andreu Professor associat Filologia Catalana i Lingüística General Filologia Catalana    
Cabré Lunas, Laura Professor agregat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Llatina 934035598 lcabre@ub.edu
Cabrera Callis, Maria Professor associat Filologia Catalana i Lingüística General Filologia Catalana 934035616 mcabrera@ub.edu
Calders Artís, Mª Teresa Professor titular d'universitat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Hebrea 934035703 tessacalders@ub.edu
Calvo Labarta, Ma. Emilia Professor titular d'universitat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab 934035704 ecalvo@ub.edu
Casals Pares, Jordi Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Hebrea 934035706 jordicasals@ub.edu
Castellón Masalles, Irene Professor titular d'universitat Filologia Catalana i Lingüística General Lingüística General 934034695 icastellon@ub.edu
Castells Criballés, Margarida - Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab    
Casulleras Closa, José Professor agregat interí Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab 934035611 jcasulleras@ub.edu
Català Hall, Alicia Professor associat Filologia Hispànica, Teoria de la Literatura i Comunicació Filologia Hispànica    
Cortadelles i Adzerias, Anna Becari Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Grega    
Creus Sabater, Eloi - Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Grega    
Del Río Sánchez, F. Fernando Professor titular d'universitat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Hebrea 934037022 ffdelrio@ub.edu
Diaz Fajardo, Montserrat Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab 934035704 mdiazfajardo@ub.edu
Diéguez Vide, Faustino Professor titular d'universitat Filologia Catalana i Lingüística General Lingüística General 934034696 fdieguez@ub.edu
Egea Carrasco, Adolfo Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Llatina 934035601 adolfoegeacarrasco@gmail.com
Estanyol Fuentes, M. Josep Professor agregat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Hebrea 934035706 estanyol@ub.edu
Fàbregas Salis, Pere Becari Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Llatina 934035602 pfabregas@ub.edu
Fernández Crespo, Mónica Professor associat Filologia Hispànica, Teoria de la Literatura i Comunicació Filologia Hispànica    
Fernández González, Camilo Professor titular interí d'esc. Univer Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Gallega i Portuguesa 934035653 camilofernandez@ub.edu
Ferreres Pérez, Lambert Catedràtic d'universitat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Llatina 934020477 lferreres@ub.edu
Filologia Àrab - Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab    
Filologia Hebrea - Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Hebrea    
Flors Mas. Avel.li Professor associat Filologia Catalana i Lingüística General Lingüística General    
Fontana Tous, Joan Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Romànica 934035665 joan_fontana@ub.edu
Forcada Nogués, Miquel Professor titular d'universitat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab 934035609 mforcada@ub.edu
García Castanyer, Mª Teresa Professor titular d'universitat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Francesa 934021839 mteresagarcia@ub.edu
García López, Inés Professor associat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Alemanya 934035676 inesgarcia@ub.edu
García Muriel, Rubén - Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Grega    
Garcia Sala, Ivan Professor agregat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Eslava 934031371 ivangarcia@ub.edu
Garrigasait Colomes, Raül Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Grega   rgarrigasait@ub.edu
Gavagnin-Capoggiani, Gabriella Professor titular d'universitat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Italiana 934039089 gavagnincapoggiani@ub.edu
Gómez Cardó, Mª Pilar Professor titular d'universitat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Grega 934035997 pgomez@ub.edu
Gómez, Raquel Professor associat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Anglesa   raquelgomezmendez@ub.edu
Homar Pérez, Roser Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Grega    
Illamola Gómez, Cristina Professor associat Filologia Hispànica, Teoria de la Literatura i Comunicació Filologia Hispànica 934035641 cillamola@ub.edu
Iranzo Abellán, Salvador Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Llatina 934020475 siranzo@ub.edu
Junyent Figueras, Carme Professor titular d'universitat Filologia Catalana i Lingüística General Lingüística General 934034697 mcjunyent@ub.edu
Levkina, Mayya Professor associat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Anglesa   mayya.levkina@ub.edu
Loinaz Calvo, Teodoro Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab 934035609 thloinaz@ub.edu
López Samaniego, Ana Professor Lector Filologia Hispànica, Teoria de la Literatura i Comunicació Filologia Hispànica 934035642 alopezsam@ub.edu
Marcos Hierro, Ernest Professor titular d'universitat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Grega 934035707 emarcos@ub.edu
Martí Antonín, M. Antonia Professor titular d'universitat Filologia Catalana i Lingüística General Lingüística General 934035671 amarti@ub.edu
Mejnartowicz, Agnieszka Anna Professor associat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Eslava 934034699 amejnartowicz@ub.edu
Millet Albà, Adelina Professor agregat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Hebrea 934037022 amillet@ub.edu
Montane Foraste, Anna Professor titular d'universitat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Alemanya 934035689 amontane@ub.edu
Montero Micharet, Lidia Professor associat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Anglesa   lidiamontero@ub.edu
Mula Ferrer, Javier Professor associat Filologia Hispànica, Teoria de la Literatura i Comunicació Filologia Hispànica 934035642 javiermula@ub.edu
Múrcia Sànchez, Carles Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Llatina 934021048 carlesmurcia@ub.edu
Mussarra, Joan Josep Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Grega   jjmussarraroca@ub.edu
Obrador Cursach, Bartomeu Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Llatina    
Oliveras Busquets, Marc Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab 934035704 marcoliveras@ub.edu
Orduña Pizarro, Fco. Javier Catedràtic d'universitat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Alemanya 934035682 orduna@ub.edu
Polanco Martínez, Fernando Professor associat Filologia Hispànica, Teoria de la Literatura i Comunicació Filologia Hispànica 934035641 polanco@ub.edu
Puig Aguilar, Roser Professor titular d'universitat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab 934035608 roserpuig@ub.edu
Puig de la Bellacasa Svenson, Anna C. Professor visitant Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Alemanya    
Reina González, Francisco Professor associat Filologia Catalana i Lingüística General Lingüística General    
Rius Pinies, Mònica Professor agregat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab 934035609 monica_rius@ub.edu
Rodríguez Mosquera, María José Professor associat Filologia Hispànica, Teoria de la Literatura i Comunicació Filologia Hispànica 934035641 rodriguezmosquera@ub.edu
Romera Barrios, Lourdes Professor titular d'universitat Filologia Catalana i Lingüística General Lingüística General 934035673 lromera@ub.edu
Roseano, Paolo Professor associat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Italiana 934035660 paolo.roseano@ub.edu
Rosselló Ximenes, Joana Maria Professor titular d'universitat Filologia Catalana i Lingüística General Lingüística General 934034698 joana.rossello@ub.edu
Sabaté Marín, Gloria Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Romànica 934035609 gloriasabate@ub.edu
Sánchez Belmonte, Juan José Professor associat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Anglesa   juanjosanchezb@ub.edu
Sánchez Dauder, Maria Professor associat Filologia Catalana i Lingüística General Lingüística General    
Sendra Rovira, Montserrat Professor associat Filologia Catalana i Lingüística General Filologia Catalana 934035631 montse.sendra@ub.edu
Solé Gimeno, David Becari Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Grega    
Soler Llopart, Albert Professor titular d'universitat Filologia Catalana i Lingüística General Filologia Catalana 934035629 albert.soler@ub.edu
Soler Quintana, Isabel Professor titular d'universitat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Gallega i Portuguesa 934039753 isabelsoler@ub.edu
Szmidt Sierykow, Dorotea Teresa Professor associat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Eslava 934035651 dszmidt@ub.edu
Tagourramt, Apif Abdallah Becari Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab    
Torres Asensio, Glòria Professor agregat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Llatina 934035598 gtorres@ub.edu
Van-Raemdonck Dentant, Anne Professor titular d'universitat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Alemanya 934035682 vanraemdonck@ub.edu
Ventura Campos, Aaron Professor associat Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Anglesa 934035681 venturaa@ub.edu
Vernet Pons, Eulàlia Professor associat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Hebrea    
Videira Alvarez, Joana Becari Llengües i Literatures Modernes i Estudis Anglesos Filologia Gallega i Portuguesa    
Viladrich Grau, Mercè Catedràtic d'universitat Filologia Clàssica, Romànica i Semítica Filologia Àrab    
Compartir: