Universitat de Barcelona

Màster en Estudis Avançats en Arqueologia

Professorat

Professorat Càrrec Unitat Correu electrònic

Margarita Alcobé Dominguez

Professora

Departament d’Arts i Conservació – Restauració UB

malcobe@ub.edu

Gemma Alías López

Professora Titular

Departament de Mineralogia, Petrologia i Geologia Aplicada

galias@ub.edu

M. Mercè Bergadà Zapata

Professora Titular

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

mbergada@ub.edu

Jaume Buxeda Garrigos

Catedràtic

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

jbuxeda@ub.edu

Joan Daura Lujan

Investigadora RiC

Departament d'Història i Arqueologia

jdaura_lujan@ub.edu

Miriam Domínguez Segarra

Professora

Departament de Geografia UB

miriamdominguez@ub.edu

Javier Fernandez Gonzalez Catedràtic Departament de Ciència de Materials i Química Física javier.fernandez@ub.edu
Ana Ines Fernández Renna Catedràtica Departament de Ciència de Materials i Química Física ana_inesfernandez@ub.edu

David Garcia Rubert

Professor Agregat

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

dgarciar@ub.edu

Pilar García-Argüelles Andreu

Professora Titular

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

 garciaarguelles@ub.edu

Jessica Giro Paloma Professora Departament de Ciència de Materials i Química Física jessicagiro@ub.edu
Cynthia Belén González Olivares   Departament d'Història i Arqueologia cynthia.gonzalez@ub.edu

Francisco Gracia Alonso

Catedràtic

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

fgracia@ub.edu

Mònica López Prat

Professora

Departament d’Arts i Conservació – Restauració UB

monica.lopez@ub.edu

Javier López-Cachero

Professor Agregat

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

xavierlopez@ub.edu

Marisol Madrid Fernandez

Professora

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

mmadrid@ub.edu

Xavier Mangado Llach

Coordinador

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

mangado@ub.edu

Verònica Martínez Ferreras

Investigadora RyC

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

vmartinez@ub.edu

Catalina Mas Florit

 

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

cmas@ub.edu

Jordi Nadal Lorenzo

Professor Titular

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

jordinadal@ub.edu

Xavier Oms Arias

Professor

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

oms@ub.edu

Jose Antonio Padilla Sanchez Professor Departament de Ciència de Materials i Química Física japadilla@ub.edu
Ana Pastor Perez Postdoctoral Departament d'Història i Arqueologia ana.pastor@ub.edu

Alessandra Pecci

Investigadora RyC

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

alessandrapecci@ub.edu

Santiago Riera Mora

Catedràtic

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

rieram@ub.edu

Gisela Ripoll López

Professora Titular

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

giselaripoll@ub.edu

Marta Sánchez de la Torre

 

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

martasanchezdelatorre@ub.edu

Neemias Santos Da rosa Postdoctoral Departament d'Història i Arqueologia n.santosdarosa@ub.edu
Cristina Villanova De Benavent Professora Departament de Mineralogia, Petrologia i Geologia Aplicada cvillanovadb@ub.edu

 

 

Professorat col·laborador

Càrrec

Unitat

Correu electrònic

Dra. Natàlia Alonso

Professora agregada

Universitat de LLeida

nalonso@historia.udl.cat

Mari Carmen Barragán

Bibliotecària

CRAI

mcbarragan@ub.edu

Dr. Elisabet Beamud

Científic titular

ICTJA-CSIC

bbeamud@ictja.csic.es

Dra. Ana Inés Fernández Renna

Professora Titular

Departament de Ciència de Materials I Química Física UB

ana_inesfernandez@ub.edu

Dra. Núria Ferrer

Responsable Tècnic

Servei d’Espectrometria Molecular

nuriaferrer@ub.edu

Dr. Jaume Garcia Rosselló

Professor Titular

Universitat de les Illes Balears

jaume.garcia@uib.es

Dr. Juan francisco Gibaja

Científic titular

Institut Milà i Fontanals-CSIC

jfgibaja@imf.csic.es

Dr. Santi Giralt

Científic titular

ICTJA-CSIC

sgiralt@ictja.csic.es

Dra. Mario Gutiérrez

Investigador post-doctoral

Facultad de Filosofía y Letras. Universiad de Granada

mgrodriguez@ugr.es

Dr. Anno Hein

Investigador senior

Institute of Nanoscience and Nanotechnology del National Centre of Scientific Research "Demokritos". Athens.

a.hein@inn.demokritos.gr

Dr. Juan Manuel López-Gracía

Investigador post-doctoral

IPHES; Tarragona

jmlopez@iphes.cat

Dra. Monica Martínez López

Professora Titular

Departament de Ciència de Materials I Química Física UB

monicamartinez@ub.edu

Dra. Alba Masclans

Investigadora post-doctoral CSIC

 

alba. masc@gmail.com

Dr. Millan Mozota

Investigador CSIC

 

millanm@imf.csic.es

Dr. Llorenç Picornell

Investigador UIB

 

tokelau24@hotmail.com

Dra. Rosa Maria Poch

Professora Titular

Departament de Medi Ambient I Ciències del Sòl

rosa.poch@macs.udl.cat

Dr. Albert Rubio

Professional autònom

 

albert.rubio.mora@gmail.com

Dr. Juan Salazar Bonet

Professor

Florida State University International Campus, Valencia

jsalazarbonet@gmail.com

Dra. Montserrat Sanz

Investigador post-doctoral

Secció de Prehistòria i Arqueologia UB

montsesanzborras@ub.edu

Dra. Sílvia Valenzuela

Científic titular

ICTJA-CSIC

silviavalenzuelalamas@gmail.com

 

Consulta el personal vinculat al màster en aquest pdf 

Comparteix-ho: