Universitat de Barcelona

Grau de Medicina

Professorat

Contacte

Per contactar amb el professorat del grau de Medicina podeu consultar el Directori UB.

Primer curs

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Coordinador de curs

Josep Maria de Anta

janta@ub.edu

Anatomia funcional i Embriologia de l'aparell locomotor

JM. de Anta

Patologia i Terapèutica Experimental
janta@ub.edu

Bioestadística Bàsica, Epidemiologia i Introducció a la Recerca

V. Moreno Aguado

Ciències Clíniques
victor.moreno@ub.edu

Biofísica Mèdica General

JC. Perales

Ciències Fisiològiques
jperales@ub.edu

Biologia cel·lular

R. Pérez Tomás

Patologia i Terapèutica Experimental
rperez@ub.edu

Biologia Cel.lular i del desenvolupament

S. Alcántara Horrillo

Patologia i Terapèutica Experimental
salcantara@ub.edu

Biologia Molecular

Joan Gil 

Ciències Fisiològiques
jgil@ub.edu

Bioquímica Bàsica

JL. Rosa López

Ciències Fisiològiques
joseluisrosa@ub.edu

 

Histologia Humana

Artur Llobet

Patologia i Terapèutica Experimental
allobet@ub.edu

Introducció a la Salut, Antropologia, Demografia. Història de la Medicina

Josep Maria Borràs

Ciències Clíniques
 jmborras@ub.edu

 

Segon curs    

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Coordinadora de curs

P. Giménez

pgimenez@ub.edu

Anatomia i Embriologia d’òrgans i sistemes

Ma. Isabel Miguel

Patologia i Terapèutica Experimental
mimiguel@ub.edu

Organografia Microscòpica Humana

Joan Blasi

Patologia i Terapèutica Experimental
blasi@ub.edu

Fisiologia Mèdica I

Ana Méndez

Ciències Fisiològiques
mendezzu@ub.edu

Fisiologia Mèdica II

C. Javierre

Ciències Fisiològiques
cjavierre@ub.edu

Psicologia Mèdica

R. Hernàndez

Ciències Clíniques
mrosahernandez-ribas@ub.edu

Bioquímica i Biofísica de Sistemes

G. Pons Irazazábal

Ciències Fisiològiques
gpons@ub.edu

Immunologia Mèdica

C. Soler

Patologia i Terapèutica Experimental
concepciosoler@ub.edu

 

Tercer curs

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Coordinadora de curs

C. Gutiérrez

cgutierrezm@ub.edu

Anatomia Patològica General

X. Matias-Guiu

Patologia i Terapèutica Experimental
xaviermatias-guiu@ub.edu

Farmacologia General

Francisco Ciruela

Patologia i Terapèutica Experimental
 fciruela@ub.edu

Fonaments de Cirurgia, Anestesiologia i Reanimació

Antoni Sabaté

Ciències Clíniques
asabatep@ub.edu

Genètica Mèdica

Virginia Nunes

Ciències Fisiològiques
vnunes@ub.edu

Microbiologia Mèdica

Miquel Viñas

Patologia i Terapèutica Experimental
mvinyas@ub.edu

Radiologia i Medicina Física General

Cristina Gutiérrez

Ciències Clíniques
cgutierrezm@ub.edu

Semiologia General i Propedèutica Clínica. Ètica Mèdica

Carmen Cabellos

Ciències Clíniques 
ccabellos@ub.edu

 

Quart curs

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Coordinador de curs

Jordi Dorca

Ciències Clíniques
jordidorca@ub.edu

Malalties de l’Aparell Cardiocirculatori

Àngel Cequier

Ciències Clíniques
 acequier@ub.edu

Malalties de l’Aparell Digestiu

Emilio Ramos

Ciències Clíniques
 emilioramos@ub.edu

Malalties de l’Aparell Respiratori

Jordi Dorca

Ciències Clíniques
 jordidorca@ub.edu

Malalties de la Sang

Eva González

Ciències Clíniques
egonzalezbarca@ub.edu

Malalties del Sistema Endocrí i Nutrició

Eduard Montanya

Ciències Clíniques
montanya@ub.edu

Malalties del Sistema Nerviós

Carlos Casasnovas

Ciències Clíniques
carloscasasnovas@ub.edu

Otorrinolaringologia

Manel Mañós

Ciències Clíniques
manuelmanospujol@ub.edu

Psiquiatria

 

José M. Crespo

Ciències Clíniques
jmcrespo@ub.edu

 

Cinquè curs

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Coordinador de curs

Josep Ma. Cruzado

jmcruzado@ub.edu

Ortopèdia i Reumatologia

Joan Ma. Nolla

Ciències Clíniques
 jmnolla@ub.edu

Malalties del Sistema Renal i Aparell Genital Masculí

Josep Ma. Cruzado

Ciències Clíniques
 jmcruzado@ub.edu

Dermatologia

Joaquim Marcoval

Ciències Clíniques
 jmarcovalc@ub.edu

Oftalmologia

Luis Arias

Ciències Clíniques
luisarias@ub.edu

Medicina Preventiva, Salut Pública i Estadística Aplicada

Josep Ma. Ramon

Ciències Clíniques
jmramon@ub.edu

Malalties infeccioses

Jordi Carratalà

Ciències Clíniques
jcarratala@ub.edu

Medicina Legal i Laboral. Toxicologia

Manel Gené

Ciències Clíniques
gene@ub.edu

Oncologia Mèdica i Radioteràpica

 

X. Garcia del Muro

Ciències Clíniques
garciadelmuro@ub.edu

 

Sisè curs

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Coordinador de curs

J. Menchón

jmenchon@ub.edu

Pediatria

Claudia Fortuny

Cirurgia i Esp M-Q
 cfortuny@ub.edu

Obstetrícia i Ginecologia

J. Ponce / MD. Gómez

Ciències Clíniques
 jordiponce@ub.edu

lgomezroig@ub.edu

Pràctiques tutelades. Medicina Familiar i Comunitària

Eva Peguero

Ciències Clíniques
 evapeguero@ub.edu

Pràctiques tutelades. Estada Clínica Hospitalària

Luis Lores

Ciències Clíniques
luislores@ub.edu

Farmacologia clínica

Sebastià Videla

Patologia i terapèutica experimental
svidela@ub.edu

Treball de fi de grau

Octavi Servitje

Ciències Clíniques

oservitjeb@ub.edu

Primer curs

Coordinadora de curs: Rosa Maria Aligué Alemany, Departament de Biomedicina, aliguerosa@ub.edu

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Anatomia funcional i Embriologia de l'aparell locomotor

Marc Canals Imohr

Cirurgia i especialitats medicoquirúrgiques
marccanals@ub.edu

Bioestadística Bàsica, Epidemiologia i Introducció a la Recerca

 Rosa Mari Abellana Sangra

Fonaments clínics
rabellana@ub.edu

Biofísica Mèdica General

Isaac Almendros López

Biomedicina
isaac.almendros@ub.edu

Biologia cel·lular

Carles Rentero Alfonso

Biomedicina
carles.rentero@ub.edu

Biologia Cel.lular i del desenvolupament

Rosa M. Aligue Alemany

Biomedicina
aliguerosa@ub.edu

Biologia Molecular

Josep Saura Martí

Biomedicina
josepsaura@ub.edu

Bioquímica Bàsica

Manuel José Rodríguez Allué

Biomedicina
marodriguez@ub.edu

Histologia Humana

Victoria Campuzano

Biomedicina
vcampuzanou@ub.edu

   

Introducció a la Salut, Antropologia, Demografia. Història de la Medicina

Anna Vilella Morato

Medicina
annavilellam@ub.edu

 

Segon curs

Coordinador de curs: Alberto Prats Galino, Departament de Cirurgia i especialitats medicoquirúrgiques, aprats@ub.edu

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Anatomia i Embriologia d’òrgans i sistemes

A. Prats Galino

Cirurgia i especialitats medicoquirúrgiques
aprats@ub.edu

Organografia Microscòpica Humana

Silvia Gines Padros

Biomedicina
silviagines@ub.edu

Fisiologia Mèdica I

Xavier Gasull Casanova

Biomedicina
xgasull@ub.edu

Fisiologia Mèdica II

Nuria Comes Beltran 

Biomedicina
nuriacomes@ub.edu

Psicologia Mèdica

Carme Junqué Plaja

Medicina
cjunque@ub.edu

Bioquímica i Biofísica de Sistemes

Margarita Martín Andorrà

Biomedicina
martin_andorra@ub.edu

Immunologia Mèdica

Francisco Lozano Soto

Biomedicina
lozano@ub.edu

 

Tercer curs

Coordinador de curs: Rafael Oliva Virgili, Departament de Biomedicina, roliva@ub.edu

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Anatomia Patològica General

Miriam Cuatrecasas Freixas

Fonaments Clínics
mcuatrecasas@ub.edu

   

Farmacologia General

Sergio Mas Herrero

Fonaments clínics
sergimash@ub.edu

Fonaments de Cirurgia, Anestesiologia i Reanimació

Ricard Valero Castell

Cirurgia i especialitats medicoquirúrgiques
ricardvalero@ub.edu

Genètica Mèdica

Rafael Oliva Virgili

Biomedicina
roliva@ub.edu

Microbiologia Mèdica

Miriam José Alvarez Martinez

Fonaments clínics
miriamalvarez@ub.edu

Radiologia i Medicina Física General

Carlos Nicolau Molina

Fonaments clínics
cnicolau@ub.edu

   

Semiologia General i Propedèutica Clínica. Ètica Mèdica

Emilio Sacanella Messeguer

Medicina
emiliosacanella@ub.edu

   

 

Quart curs

Coodinador de curs: Àlvaro Urbano Ispizúa , Departament de Medicina, dep-medicina@ub.edu

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Malalties de l’Aparell Cardiocirculatori

Josep Lluis Mont Girbau

Medicina
lluismont@ub.edu

Manuel Castellà Pericàs

Cirurgia i Especialitats quirúrgiques

Malalties de l’Aparell Digestiu

Xavier Forns Bernhardt

Medicina
xforns@ub.edu

Josep Fuster Obregon

Cirurgia i Especialitats quirúrgiques
jfuster@ub.edu

Malalties de l’Aparell Respiratori

Antoni Torres Martí

Medicina
atorres@ub.edu

David Sánchez Lorente

Cirurgia i Especialitats quirúrgiques
dep-cirurgiaeq@ub.edu

Malalties de la Sang

Àlvaro Urbano Ispizúa

Medicina
dep-medicina@ub.edu

Malalties del Sistema Endocrí i Nutrició

Mireia Mora Porta

Medicina
mmoraporta@ub.edu

Oscar Vidal Perez

Cirurgia i Especialitats quirúrgiques
dep-cirurgiaeq@ub.edu

Malalties del Sistema Nerviós

Ángel Chamorro Sánchez

Medicina
achamorro@ub.edu

Joaquim Enseñat Nora

Cirurgia i Especialitats quirúrgiques
joaquimensenat@ub.edu

Otorinolaringologia

Isabel Vilaseca Gonzalez

Cirurgia i Especialitats quirúrgiques
isabelvilasecag@ub.edu

Psiquiatria

Miquel Bernardo Arroyo

Medicina
mbernardo@ub.edu

 

Cinquè curs

Coordinador de curs:  Josep Mª Miró Meda, Departament de Medicina, jmmiro@ub.edu

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Dermatologia

José Manuel Mascaró Galy

Medicina
jmmascaro_galy@ub.edu

Malalties del Sistema Renal i Aparell Genital Masculí

Esteban Poch López de Briñas

Medicina
epoch@ub.edu

M. Pilar Luque Gálvez

Cirurgia i Especialitats quirúrgiques
mpluque@ub.edu

Malalties Infeccioses

Josep M. Miró Meda

Medicina
jmmiro@ub.edu

Medicina Preventiva, Salut Pública i Estadística Aplicada

Andreu Prat Marin

Medicina
prat@ub.edu

Medicina Legal i Laboral. Toxicologia

Gabriel Martí Amengual

Medicina
gabrielmarti@ub.edu

Oncologia Mèdica i Radioteràpia

Aleix Prat aparicio

Medicina
aprat@ub.edu

Oftalmologia

Elena Milla Griño

Cirurgia i Especialitats Medicoquirúrgiques
elenamilla@ub.edu

Ortopèdia i Reumatologia

Nuria Guañabens Gay

Medicina
nguanabens@ub.edu

Andreu Combalia Aleu

Cirurgia i Especialitats Medicoquirúrgiques
combalia@ub.edu

 

Sisè curs

Coordinador de curs: Camil Andreu Castelo-Branco Flores, Departament de Cirurgia i Especialitats Medicoquirúrgiques, castelobranco@ub.edu  

Assignatura

Professor

Departament i Adreça

Farmacologia Clínica

Juan Alberto Arnaiz Gargallo

Fonaments clínics
jaarnaiz@ub.edu

Obstetrícia i Ginecologia

Berta Maria Diaz Feijoo

Cirurgia i Especialitats Medicoquirúrgiques
bertadiazfeijoo@ub.edu

 

 

Pediatria

Claudia Fortuny Guasch

Cirurgia i Especialitats Medicoquirúrgiques
cfortuny@ub.edu

Pràctiques Tutelades. Estada Clínica Hospitalària

Miguel Torres Salinas

Medicina
migueltorres@ub.edu

Balibrea del Castillo, José Maria

Cirurgia i Especialitats Medicoquirúrgiques
balibrea@ub.edu (curs 2021-22)

   

Pràctiques Tutelades. Medicina Familiar i Comunitària

Josep Maria Cots Yago

Medicina
cogocots@ub.edu

Treball Fi de Grau

Alfons Navarro Ponz

Cirurgia i Especialitats Medicoquirúrgiques
anavarroponz@ub.edu

Comparteix-ho: