Acte: «Barcelona, ciutat i universitat refugi»

27/01/20 | 18:00
Acadèmic

En aquest acte es presentarà i projectarà el documental Universitat refugi, que recull les accions de promoció i suport que la UB i lʼAjuntament de Barcelona duen a terme per facilitar lʼaccés de persones refugiades a lʼeducació superior. A continuació, sʼoferirà el concert Música per la vida i la dignitat, a càrrec dʼOrpheus XXI, un projecte intercultural concebut i dirigit pel mestre Jordi Savall.

Lʼacte serà presidit pel rector de la Universitat de Barcelona, Joan Elias, i hi intervindran lʼalcaldessa de Barcelona, Ada Colau; el concertista, pedagog i investigador Jordi Savall, designat ambaixador de la Unió Europea per al Diàleg Intercultural, i Pau Faus, director del curtmetratge documental Universitat refugi.

Cal confirmar lʼassistència per mitjà dʼaquest formulari.

Més informació

Lloc: