Membres

PAS I PDI del departament

Consulta el llistat dels membres del departament ordenat alfabèticament.

Abello Guell, Teresa 
Professora titular d'universitat
934037792 teresaabello@ub.edu

Acosta Lopez, Alejandro 
Investigador
 alejandroacosta@ub.edu

Aguilera Martin, Antonio Jose 
Professor agregat interí
934037557 antonioaguilera@ub.edu

Alay Rodriguez, Josep-lluis 
Professor associat
934037821 alay@ub.edu

Alcoberro Pericay, Agusti 
Professor agregat
934037956 alcoberro@ub.edu

Alvarez Arza, Ramon 
Professor associat
934037559 ralvarez@ub.edu

Alvarez Arza, Ramon 
Personal d'administració i serveis
934037559 ralvarez@ub.edu

Alvaro Rueda, Maria Karen 
Professora lectora
934037951 kalvaro@ub.edu

Asensio Vilaro, David 
Professor associat 
davidasensio@ub.edu

Baiges Jardi, Ignasi Joaquim 
Professor catedràtic d'universitat
934 037 941 ijbaigesjardi@ub.edu

Ballestin Navarro, Xavier 
Professor agregat
934037940 xballestin@ub.edu

Barriendos Vallve, Mariano 
Professor agregat
934037969 mbarriendos@ub.edu

Barril Moles, Alvaro
Personal d'administració i serveis    

Benseny Gea, Josep Antoni 
Professor associat   jbenseny@ub.edu

Bergada Zapata, Maria Mercedes 
Professora titular d'universitat
93 4037544 bergada@ub.edu

Borderias Mondejar, Cristina 
Professora titular d'universitat
934037806 cborderiasm@ub.edu

Borrell Cairol, Monica 
Professora associada
934037787 monicaborrell@ub.edu

Buenacasa Perez, Carles 
Professor agregat
934037549 buenacasa@ub.edu

Buxeda Garrigos, Jaume 
Professor
934037535 jbuxeda@ub.edu

Buyreu Juan, Jordi 
Professor associat  
 j.buyreu@ub.edu

Cabo Ramon, Isabel de 
Personal extern
934037809 idecaboramon@ub.edu

Cantarell Barella, Elena 
Professora associada
934037933 ecantarell@ub.edu

Cao Costoya, David 
Professor associat  
dcao@ub.edu

Casado Novas, Ivan
Investigador
ivancasado@ub.edu

Casals Martinez, Angel 
Professor agregat
934037954 casals@ub.edu

Casassas Ymbert, Jordi 
Professor catedràtic d'universitat
93 4037795 jcasassas@ub.edu

Castell Granados, Pau 
Professor associat  
paucastell@ub.edu

Castilla Sanchez, Irene
 Personal d'administració i serveis
934037799 irenecastilla@ub.edu

Cattini, Giovanni C. 
Professor agregat
934037820 gccattini@ub.edu

Chiriatti, Mattia Cosimo 
Personal extern
 mchiriatti@ub.edu

Claret Miranda, Jaume 
Personal extern
934037799 jaume.claret@ub.edu

Colomines Companys, Agusti 
Professor titular d'universitat 
934037803 colomines@ub.edu

Comas Via, Mireia 
Professora associada
934037942 mireia_comas@ub.edu

Creus Boixaderas, Jacint 
Professor associat
 jcreusb@ub.edu

Crusells Valeta, Magi 
Professor associat
93 403 78 18 crusells@ub.edu

Da Riva Muñoz, Maria Del Rocio 
Professora agregada
93 4037547 mrdarivam@ub.edu

Danti Riu, Jaume (Director del Departament)
Professor catedràtic d'universitat
934037971 jdanti@ub.edu

Daura Lujan, Joan 
Investigador del programa Ramón y Cajal
jdaura_lujan@ub.edu

Diakonov, Konstantin 
Investigador ICREA
konstantin.diakonov@ub.edu

Diaz Andreu Garcia, A. Margarita 
Professora associada
m.diaz-andreu@ub.edu

Dinares Cabrerizo, Oriol 
Investigador
odinares@ub.edu

Domingo Sanz, Ines 
Professora associada
934037558 ines.domingo@ub.edu

Domingo Sanz, Ines
Investigadora ICREA
934037558 ines.domingo@ub.edu

Dueñas Iturbe, Oriol 
Professor associat
934037808 oriolduenas@ub.edu

Espiga Casanova, Gerard 
Investigador  
gesespigacas@ub.edu

Fantuzzi, Leandro 
Personal extern
934037554 lfantuzzi@ub.edu

Fargas Peñarrocha, Maria Adela 
Professora titular d'universitat
934037967 marielafargas@ub.edu

Fernandez Marchena, Juan Luis 
Investigador  
jfernandezmarchena@ub.edu

Fernandez De Marcos Garcia, Cristina 
Investigador
934037529
 cfernandezdemarcos@ub.edu

Ferrer Alos, Llorenc 
Professor catedràtic d'universitat
934037817 llferrer@ub.edu

Floris, Giacomo 
Professor associat
jacufloris@ub.edu

Fullola Pericot, Jose Maria 
Professor catedràtic d'universitat 0034
934037542 fullola@ub.edu

Garces Estallo, Ignasi 
Professor agregat
934037523 garces@ub.edu

Garcia Iñañez, Javier 
Personal extern
934037529 javiergarcia@ub.edu

García Jordán, Pilar 
Professora catedràtica d'universitat
934037767 pgarciajordan@ub.edu

Garcia Oses, Isaac Investigador
93 40 37952 isaacgarcia@ub.edu

Garcia Rubert, David 
Professor agregat
934037528 dgarciar@ub.edu

Garcia Sanchez, Manuel 
Professor associat
934037557 manelgarciasanchez@ub.edu

Garcia-Arguelles Andreu, Maria Pilar 
Professora titular d'universitat
934037527 garciaarguelles@ub.edu

Gari de Aguilera, Blanca 
Professora catedràtica d'universitat
934037939 gari@ub.edu

Gavin Munte, Victor 
Professor agregat
934037811 vgavin@ub.edu

Ghanime Rodriguez, Alberto 
Professor associat
93-4037808 aghanime@ub.edu

Gil Garrusta, Marc 
Personal extern
mgilgar@ub.edu

Gil Pujol, Francisco Javier 
Professor catedràtic d'universitat
934037960 xgil@ub.edu

Gonzalez Vazquez, Mateo
Investigador
mateo.gonzalez@ub.edu

Gracia Alonso, Francisco 
Professor catedràtic d'universitat
93.403.75.43 fgracia@ub.edu

Gracia Arnau, Ivan 
Investigador
 gracia.arnau@ub.edu

Gual Vilà, Valentí 
Professor titular d'universitat
934037970 gual@ub.edu

Guiteras Mombiola, Anna 
Professora associada
aguiterasmo@ub.edu

Gurt Esparraguera, Jose Maria 
Professor catedràtic d'universitat
jmgurt@ub.edu

Ibarz Gelabert, Jordi 
Professor agregat interí
934037794 jordi.ibarz@ub.edu

Iturralde Valls, Martin 
Professor associat
934037787 martin.iturralde@ub.edu

Izquierdo Ballester, Santiago Fco 
Professor associat
santi.izquierdo@ub.edu

Jimenez Sanchez, Juan Antonio 
Professor titular d'universitat
jjimenez@ub.edu

Jornet Niella, Rafael 
Professor associat
rafeljornet@ub.edu

Jurado Riba, Victor Joaquin 
Investigador  
vjuradoriba@ub.edu

Laviña Gomez, Fco.javier 
Professor titular d'universitat
934037776 javierlavina@ub.edu

Lluch Bramon, Rosa
Professora titular d'universitat
934037936 rosalluch@ub.edu

Lo Cascio, Paola 
Professora
934037805 paolalocascio@ub.edu

Lopez Cachero, Francisco Javier 
Professor agregat
934037546 xavierlopez@ub.edu

Lopez Espinosa, Arnau 
Investigador
alopezespinosa@ub.edu

Lopez Perez, Dolores 
Professora titular d'universitat
934037949 mdlopez@ub.edu

Lopez Vidal, Lluc 
Personal extern
934037799 lluc.lopez.vidal@ub.edu

Madrid Fernandez, Maria Soledad 
Professora associada
93 403 75 29 mmadrid@ub.edu

Mangado Llach, Javier 
Professor agregat
934037522 mangado@ub.edu

Manso Rubio, Marta 
Investigador  
mmanso@ub.edu

Mari Brull, Gerard 
Professor agregat  
gerardmaribrull@ub.edu

Marino, Salvatore 
Professor associat
salvatore.marino@ub.edu

Marsal Aguilera, Roser 
Professora associada  
rmarsal@ub.edu

Martin-arroyo Sanchez, Daniel Jesus 
Personal extern
934037557 martin-arroyo@ub.edu

Martinez Ferreras, Veronica 
Investigadora del programa Ramón y Cajal
934037554 vmartinez@ub.edu

Martinez Rodriguez, Miguel Angel 
Professor titular d'universitat
934037968 miquelangelmartinez@ub.edu

Martinez I Alvarez, Patricia Victoria 
Professora associada
 pvmartinez@ub.edu

Mateu Sagues, Marta 
Personal extern   
martamateu@ub.edu

Mauro, Ida 
Professora associada
934037961
idamauro@ub.edu

Mayayo Artal, Andreu 
Professor catedràtic d'universitat
934037798 mayayo@ub.edu

Maymo Capdevila, Pere 
Professor associat
93.403.75.19 maymo@ub.edu

Miguel Gascon, Eva 
Personal extern
934037529 emiguel@ub.edu

Molas Font, Maria Dolores 
Professora titular d'universitat
93 4037548 dmolas@ub.edu

Moragas Segura, Natalia 
Professora agregada 34
934 037 768 nataliamoragas@ub.edu

Morales Hidalgo, Juan Ignacio 
Investigador del programa Juan de la Cierva
jimorales@ub.edu

Moreno Muñoz, David 
Investigador   
davidmoreno@ub.edu

Muntané Pueyo, Daniel 
Personal d'administració i serveis
muntane87@ub.edu

Nadal Lorenzo, Jordi 
Professor titular d'universitat
jordinadal@ub.edu

Nash Baldwin, Mary - Josephine 
Professora
934037796 nash@ub.edu

Nieto Isabel, Delfina Isabel 
Personal extern
934037938  delfinieto@ub.edu

Noguera Guillen, Jaime 
Professor titular d'universitat
934037531 noguera@ub.edu

Oms Arias, Francesc Xavier 
Professor associat
oms@ub.edu

Padro Parcerisa, Josep 
Professor emèrit
934037553 jpadro@ub.edu

Pages Blanch, Pelai 
Professor titular d'universitat
934037815 p.pages@ub.edu

Palos Peñarroya, Juan Luis 
Professor titular d'universitat
934037953 palos@ub.edu

Pecci, Alessandra 
Investigadora del programa Ramón y Cajal
934037540 alessandrapecci@ub.edu

Pellegrini, Alberto 
Professor associat
934283796 albertopellegrini@ub.edu

Peñalver Morral, Ana 
Personal d'administració i serveis
934037961 penalveranna@ub.edu

Perez Samper, Maria De Los Angeles 
Professora catedràtica d'universitat
934037965 angelesperez@ub.edu

Perez de Perceval Riquelme, Arturo 
Personal extern
perezdeperceval@ub.edu

Petit Mendizabal, M. Angeles 
Professora titular d'universitat
petit@ub.edu

Piñol Alabart, Daniel 
Professor titular d'universitat
934037934 danielpinol@ub.edu

Pinto Monte, Mireia 
Investigador
mpinto@ub.edu

Piqueras Cespedes, Ricardo 
Professor titular d'universitat
934037770 piqueras@ub.edu

Pons Pujol, Luis 
Professor agregat
934037553 llpons@ub.edu

Portillo Ramirez, Marta 
Personal extern
934037521 mportillo@ub.edu

Rauret Dalmau, Ana Maria 
Personal extern
934037538 annarauret@ub.edu

Redo Puente, Carla 
Investigadora predoctoral
carla.redo@ub.edu

Remesal Rodríguez, José 
Professor catedràtic d'universitat
934037551 remesal@ub.edu

Revilla Calvo, Víctor 
Professor titular d'universitat
934037550 vrevillac@ub.edu

Riera Melis, Antonio 
Professor emèrit
934037927 antoniriera@ub.edu

Riera Mora, Santiago 
Professor agregat
934037556 rieram@ub.edu

Rigo Jovells, Antonio 
Professor associat
arigo@ub.edu

Ripoll Lopez, Gisela 
Professora titular d'universitat
934037532 giselaripoll@ub.edu

Risques Corbella, Manel 
Professor titular d'universitat
934037789 mrisques@ub.edu

Rivera Garretas, Maria Milagros 
Professora catedràtica d'universitat
934037931 milagrosrivera@ub.edu

Roca Alvarez, Alberto Carmelo 
Professor titular d'universitat
roca.albert@ub.edu

Roca Vernet, Jordi 
Professor associat
jrocavernet@ub.edu

Rodriguez Cintas, Agata 
Investigador
934031922 agata.rodriguezci@ub.edu

Rodriguez Ruiz, Irene Mael 
Investigador
934037521 imrodriguez@ub.edu

Rodríguez Segura, Joan 
Personal extern   
joan.rodriguez@ub.edu

Roig Sanz, Daniel 
Professor associat
danielroig@ub.edu

Rojas Pascual, Juan Facundo 
Personal extern   
facundorojas@ub.edu

Roman Monroig, Didac 
Personal extern   
didacroman@ub.edu

Romero Marin, Juan Jose 
Professor associat
93 403 78 19 juanjo.romero@ub.edu

Rosso Herrero, Daniela Eugenia 
Personal extern  
daniela.rosso@ub.edu

Ruiz Peinado Alonso, Jose Luis 
Professor agregat
934037770 luigiruizpeinado@ub.edu

Sabata Fernández, Mònica 
Personal extern   
msabata@ub.edu

Sanchez Barba, Francisco 
Professor associat   
siscusanchez@ub.edu

Sanchez De La Torre, Marta 
Personal extern
934037522 martasanchezdelatorre@ub.edu

Sanchez Mateos, Elvira 
Professora associada  
esanchezmat@ub.edu

Sancho Planas, Marta 
Professora agregada
934037935 msancho@ub.edu

Sanmarti Grego, Juan 
Professor catedràtic d'universitat
934037530 sanmarti@ub.edu

Santacana Torres, Carles 
Professor titular d'universitat
934037802 carles.santacana@ub.edu

Santiso Lopez, María Aurora 
Personal d'administració i serveis
934037931 asantiso@ub.edu

Segura Mas, Antoni 
Professor catedràtic d'universitat
934283796 segura@ub.edu

Sola Garcia, Diego 
Professor lector
934037963 diegosola@ub.edu

Sola Parera, Maria Angels 
Professora titular d'universitat
934037813 angelssola@ub.edu

Sole Barjau, Queralt (Secretària Acadèmica del Departament)
Professora agregada
queraltsole@ub.edu

Soler Sala, Maria 
Professora lectora   
mariasoler@ub.edu

Tarradell Font, Nuria 
Professora titular interina d'escola universitària
934037536 ntarradell@ub.edu

Tavera Garcia, Maria Susana 
Professora emèrita
934037801 
tavera@ub.edu

Tebar Hurtado, Javier 
Professor associat
934035767 javiertebar@ub.edu

Torres Delgado, Gemma 
Professora associada   
gemmatorresdelgado@ub.edu

Tous Mata, Meritxell 
Professora agregada
934037771 mtous@ub.edu

Trave Allepuz, Esther 
Professora associada
934037928 esther.trave@ub.edu

Tresserras Juan, Jordi 
Professor associat
934039715 jjuan@ub.edu

Tuset Bertran, Francisco 
Professor titular d'universitat
934037533 ftuset@ub.edu

Valenzuela Lamas, Silvia 
Personal extern
934037529 svalenzuela@ub.edu

Valenzulea Oliver, Alejandro 
Investigador del programa Juan de la Cierva   
avalenzuela@ub.edu

Vidal Biosca, Silvia 
Personal d'administració i serveis
93 403 75 40 silviavidal@ub.edu

Vilella Masana, José 
Professor catedràtic d'universitat
934037519 vilella@ub.edu

Villarroya Font, Joan 
Professor catedràtic d'universitat
934037797 joanvillarroya@ub.edu

Villegas Marin, Raul 
Personal extern   
rvillegasm@ub.edu

Viñas Gracia, Carles 
Professor associat
934037804 carlesvinas@ub.edu

Vinyes Ribas, Ricard 
Professor catedràtic d'universitat
934037812 ricardvinyes@ub.edu

Vives Riera, Antoni 
Professor lector
tonivives@ub.edu

Zaidenwerg, Cielo 
Professora associada
934037764 cielozaidenwerg@ub.edu

Zubieta Calvert, Leslie Francis 
Investigador   
leslie.zubieta@ub.edu

Comparteix-ho: