University of Barcelona

Teacher in Primary Education

Teaching staff

AJA FERNANDEZ, JOSE MANUEL
ALBAREDA CAPDEVILA, MONTSERRAT
ALBERT GANDIA, MILAGROS
ALCARAZ DOMINGUEZ, SILVIA
ALEGRET PAMPOLS, MAGDALENA
ALFONSO LOZANO, RAUL ESPARTACO
ALVAREZ BARGADA, MERCEDES
ALVAREZ BERTRAN, NURIA
ALVAREZ SERRA, MARIA PILAR
AMBROS PALLARES, MARIA ALBA
ANGLES REGOS, RUBEN
ANTON ARRIBAS, ANA MARIA
ANTUNEZ PIEDRA, AINHOA
ANTUNEZ PIEDRA, FRANCISCO JOSE
ARANEGA ESPAÑOL, SUSANA
ARBONES SOLA, MARIA CARMEN
ARENAS CONEJO, MIRIAM
ARIAS MARQUEZ, MARIA ELENA
ARUS LEITA, MARIA EUGENIA
ASPAS HERNANDEZ, ANDREA
AUBERT SIMON, ADRIANA
AVELLANEDA MILLAN, ANA MARIA
AYUSTE GONZALEZ, ANA M.
BALADAS ORTIZ, FCO. JAVIER
BALLARIN GAROÑA, JOSEP MANEL
BALLESTEROS PANIZO, MARIA DEL PILAR
BARBERA LAINEZ, GENEROSA LIDON
BARQUERO FARRAS, BERTA
BARRIERAS ANGAS, MONICA
BATALLA FLORES, ALBERTO
BATALLA OLIVE, MARIA DEL MAR
BATLLE RODRIGUEZ, JAUME
BEAUMONT ARIZALETA, MAITANE
BELTRAN LOPEZ, ENCARNACION
BERROCAL CORREDO, JOAN CARLES
BESOLI MARTIN, ANDRES
BILL ZILBERSTAJN, RUT MIRTA
BOIX TOMAS, ROSER
BOJ CULLELL, ISABEL
BONET I AGUSTI, NURIA
BORONAT ROSELLO, EMILI
BOSCH ANDREU, EMMA
BOZU , ZOIA
BRION CAIÑO, ROSA
BURSET BURILLO, SILVIA
BUSCA DONET, FRANCESC
BUSQUETS FABREGAS, JAUME
CABALLERO HERRERA, MARIA PILAR
CALVO LAJUSTICIA, JORDI
CAMINAL DE MINGO, ALBERT
CAMPILLO MUÑOZ, JUAN FRANCISCO
CANDELA GARCIA, FERRAN ALBERT
CANO GARCIA, MARIA ELENA
CANTERO SERENA, FCO.JOSE
CAPELO COBO, SUSANA MARIA
CARAME FONTES, ALEX
CARBO CARRETE, MARIA SALINES
CARBONELL TOMAS, MARIA LLUÏSA
CARREÑO AGUILAR, M. ANTONIA
CARRETO PASCUA, JOSE JAVIER
CARVAJAL ROMERO, SILVIA
CASALS ANGLES, SALVADOR
CASASOLA RUIZ DE MOLINA, CARLOS
CASTELL VILLANUEVA, JULIA
CASTELLA VALLS, VICTORIA
CASTELLS MOLINA, ANNA MARIA
CASTILLEJOS SEGURA, BENET
CASTILLO COLOM, CRISTINA
CASTRO SANDUA, MARCOS
CATALA CAPARROS, ALBERTO
CEREZO GRACIA, MARTI
CHICO GUTIERREZ, JUDIT
CHUMACERO RUIZ, AMPARO SILVANA
CIURANA SALA, ANNA
CIVERA LOPEZ, M.ISABEL URSULA
CLARENS BLANCO, IMMACULADA
CLOPES GARRELL, JORDI
CODINA PASCUAL, ROSER
COLEN RIAU, MARIA TERESA
COLOMER BUSQUETS, MIQUEL
COMA QUINTANA, LAIA
CONTRERAS BARCELO, ELISABET
CONTRERAS DOMINGO, JOSE
COROMINA CABECERAN, JULIA
CORONAS PUIG PALLAROLS, MARC
CORSI , ALESSIA
CORTADELLAS BENITEZ, TERESA
CORTI , FRANCIELE
COSTA GIMENEZ, ELISABET
CREUS NUALART, DAVID
CUESTA LEON, PEDRO LUIS
CUTILLAS ALBERICH, LAIA
DE BOTTON FERNANDEZ, LENA
DE CASTRO LLORENTE, MANUEL
DE FUENTES DE FUENTES, M.LUISA
DENTONE , JULIETA
DEVIS HERRAIZ, MARIA AMPARO
DIEZ PALOMAR, FCO. JAVIER
DOMINGUEZ CUADROS, LUIS
DREGER CYCA, SUSAN RAYNE
DURAN GILABERT, HORTENSIA
EGEA ANDRES, ALEXANDRE
ELGSTROM MISOL, EDMON
ENFEDAQUE ECHEVARRIA, JESUS JUAN CRUZ
ENGEL ROCAMORA, ANA
ENTRENA ORTEGA, SANDRA
ESCLAPES TURRO, EULALIA
ESCOFET ROIG, ANNA MARIA
ESTEBAN BARA, FRANCISCO
ESTERUELAS CASTRO, EVA
ESTERUELAS SARDO, CLAUDIA
ESTERUELAS SARDO, VALERIA
ESTORS SASTRE, LAURA
FABRE MITJANS, NOELLE
FARRERAS DURAN, CARLES
FEDER , AARON
FERNANDEZ ARRANZ, JESUS MARIA
FERNANDEZ ARRANZ, MARIA LUISA
FERNANDEZ BIEL, MARIA JOSE
FERNANDEZ FERRER, MARIA TERESA
FERRER VIDAL, FINA
FERRIZ MARTINEZ, M.DEL CARMEN
FITTIPALDI , MARTINA
FLORES AGUILAR, GONZALO
FONT ROTCHES, MARIA DOLORS
FORNS BERNHARDT, CAROLINA
FRAGA COLMAN, LETICIA V.
FRANCO SOLA, MARC
FREIXES GONZALEZ, ANDREU
FULLANA RIVERA, NATALIA
GAMEZ CERUELO, VIRGINIA
GARCIA FERRANDO, LIDIA
GARCIA LLADO, ANGELA
GARCIA MELENDEZ, RICARD
GARRIGA MIRET, MARIA HAIDE
GASCON LATORRE, M.ELENA JUSTINA
GHEMAWAT , ANURADHA MITRA
GIL GONZALEZ, MARIA CARMEN
GIMENO ORTUÑO, PAU
GINER TARRIDA, ANTONI
GINESTA FONTSERE, ANNA
GIRALT ANDUIX, NURIA
GODALL CASTELL, TERESA
GOMEZ RAMOS, DANIEL
GOMEZ ZEPEDA, GABRIELA
GOMEZ ZEPEDA, GABRIELA
GONZALEZ ARGÜELLO, MARIA VICENTA
GONZALEZ MARTIN, CRISTINA
GONZALEZ MEDIEL, OLGA
GRACIA GARCIA, MARTA
GRANGEL GALLEGO, MARIA TERESA
GRAS TORNERO, MANUEL
GRI PUIG, TANIA
GUSTEMS CARNICER, JOSE
HERNANDEZ PONGILUPPI, MARIA DEL MAR
HERNANDEZ URPI, DAVID
HERRERO CEBRIAN, CARLOS
HOWES , JANE CATHERINE
INSA SAURAS, YOLANDA PILAR
JARAUTA BORRASCA, BEATRIZ
JARQUE FERNANDEZ, SONIA
JARQUE MOYANO, M. JOSEP
JIMENEZ VALVERDE, GREGORIO
JOVE RODA, LIDIA
KIELING SEBOLD BARROS ROLIM, MARTINA
LAFUENTE FONS, INGRID
LINDIN SORIANO, CARLOS
LLEIXA ARRIBAS, MARIA TERESA
LLOBERA CANAVES, MIQUEL
LLORACH SEGALA, MARTA
LOPEZ CALVO, LAURA
LOPEZ CARRETERO, MARIA ASUNCION
LOPEZ COSTA, MARTA
LOPEZ MADRID, JOSE MARIA
LORDAN ARIAS, EVA
LORENZO RAMIREZ, NURIA
MAGARZO CARRILLO, MARTA
MALLART SOLAZ, ALBERTO
MARCHAN CARVAJAL, IVAN
MARIMON MARTINEZ, CRISTINA
MARTI BROSSA, ELVIRA
MARTIN MARTINEZ, ALMUDENA
MARTINEZ CELORRIO, JOSE JAVIER
MARTINEZ GIL, TANIA
MARTINEZ GUIJARRO, M. PRUDENCIA
MARTINEZ PEREZ, SANDRA
MARTINEZ REDONDO, MA. MERCEDES
MARTINEZ SANCHEZ, VICTOR
MASRIERA ESQUERRA, CLARA
MAURI MAJOS, TERESA
MAYOL PUENTES, JOSEP MARIA
MELO COLLDEFORNS, MARTA
MENDEZ ULRICH, JORGE LUIS
MENNA , LAURA SOLEDAD
MENTADO LABAO, TRINIDAD Y.
MOLAS CASTELLS, NURIA
MOLINA NEIRA, JOSUE
MONEO BENITEZ, SERGIO
MONNE MARSELLES, PILAR
MONTMANY MOLINA, BEGOÑA
MONTULL DOMINGO, ROMAN EUSEBIO
MOYANO GONZALEZ, REBECA
MUÑOZ GORDILLO, MARIA SOLEDAD
MUÑOZ SAAVEDRA, JUDITH ANDREA
MURPHY , SEAN EDWARD
NAVARRO CAMPANERA, EVA
NIEVA BOZA, CAROLINA
NOVAU GIBERT, MARIA ANTONIA
OBIOLS SUARI, NURIA
OLIVER PEREZ, ESTHER
OLLER BADENAS, JUDITH
OLMOS HERNANDEZ, CIPRIANO
ONRUBIA GOÑI, FCO. JAVIER
ORIOLA REQUENA, SALVADOR
OROZCO MARTINEZ, LIDIA SUSANA
PALMERO VEGA, JOSE LUIS
PALOU JULIAN, BERTA
PALOU SANGRA, JULI
PASTOR VICENTE, CRESCENCIA
PAVON FERRER, MARIA ANGELES
PENEDES PASTOR, CHRISTIAN
PERERA PARRAMON, JOAN
PEREZ CASTILLO, CRISTINA
PEREZ MUÑOZ, ELISENDA
PERTUSA VENTEO, ESTHER
PIPITONE , MARIA CAROLINA
PLA ROIG, JUDIT
POBLADOR RELANCIO, EVA MARIA
POLONIO CASTRO, DOLORES
PONS SEGUI, LAURA
PORTA DOMINGUEZ, MONICA
PORTILLA RAMIREZ, CLAUDIA ROSARIO
PORTILLO VIDIELLA, MA. CINTA
PRADELL BACHS, EVA
PRATS GIL, ENRIC
PROLA , THOMAS ANDRÉ
PUIG VOLTAS, JORDI
PUIGCERVER OLIVAN, MANUEL
PUIGDELLIVOL AGUADE, IGNASI
PUJOL RIBERA, ROSA MARIA
PUJOL SUBIRA, MARIA ANTONIA
PULIDO RODRIGUEZ, CRISTINA MARIA
PULIDO RODRIGUEZ, CRISTINA MARIA
QUESADA NAVIDAD, JUAN BAUTISTA
QUINTANA ALBALAT, JORDI
QUIROS DOMINGUEZ, CAROLINA
RECIO PINEDA, SARA
RECODER MIRALLES, RAIMON
REGUANT ALVAREZ, MERCEDES
REMESAL ORTIZ, ANA
REQUEJO DE LAS HERAS, ISABEL
RIGOL MALLAFRE, GLORIA
RIOS HERNANDEZ, MERCEDES D.
RIUS ESCUDE, AGNES
ROCHERA VILLACH, MARIA JOSE
RODRIGUEZ ALMENDROS, SALVADOR
RODRIGUEZ GUZMAN, ANA
ROIG CAMPS, RAMON
ROMERO SERRA, MIREIA
ROSADO VILLEGAS, ELISA ISABEL
ROVIRA LLOBET, MARTA
ROVIRA RODRIGUEZ, GEORGINA
ROYO CASALS, LAIA
SABARIEGO PUIG, MARTA
SALA FARRES, ANNA
SANAHUJA YLL, EDUARDO
SANCHEZ AROCA, MONTSERRAT M.
SANCHEZ ESPINAR, VIRGINIA
SANCHEZ GELABERT, ALBERT
SANCHEZ OUSSEDIK, NORA
SANCHEZ QUINTANA, M. NURIA
SANCHEZ VALERO, JOAN ANTON
SAYOS SANTIGOSA, ROSA
SEBARES VALLE, GEMMA
SEGURA VERA, SILVIA
SERVAT SUSAGNE, JORDI
SOL PUIG, MANUEL
SOLA DESCAMPS, LLUIS
SORIA ANDURELL, ANNA
SORIGUERA GELLIDA, INGRID
SOSPEDRA ROCA, RAFEL
TILLO BARRUFET, TERESA
TOQUERO RAMOS, VANESA GEMMA
TORRALBA JORDAN, MIGUEL ANGEL
TORRAS COMPTE, FRANCINA
TORREGROSA AZOR, JOSE
TORRES CARCELLER, ANDRES
TORRES GARCIA, ANA
TORRICO FRANCO, MIGUEL ANGEL
TRALLERO FLIX, CONCEPCION
TRAVER VIDAL, IOLANDA
TRESSERRAS CASALS, EVA
TRILLA BERNET, JAIME
USO VICIEDO, LIDIA
VALLES PERIS, NURIA
VALLS ALECHA, ESTEVE
VIDAL CHIRIBES, JUDIT
VIDOSA CASTRO, HORACIO FABIAN
VILASECA MOMPLET, ROSA MARIA
VINYOLES INSA, NURIA
VIOLANT HOLZ, VERONICA
VIRALLONGA EGUREN, JORDI
WILSON DAILY, ANN ELIZABETH
YUFERA GOMEZ, IRENE
ZANATTA , ANNA MARIE
Share: