Universitat de Barcelona

Grau de Ciències Biomèdiques

Professorat

Coordinadors d'assignatures

A continuació disposeu de la llista dels coordinadors de les diferents assignatures durant el curs 2020-2021.

Primer semestre 
Coordinador del curs: José Carlos Perales Losa (jperales@ub.edu)

Assignatures

Coordinadors

Departament

Adreça electrònica

Química

Santiago

Ambrosio Viale

Ciències

Fisiològiques

sambrosio@ub.edu

Biologia: Introducció

a la Biomedicina

Joan

Gil Santano

Ciències

Fisiològiques

jgil@ub.edu

Matemàtiques:

Aplicacions

a la Biomedicina

Ramón

Clèries Soler

Ciències

Clíniques

ramoncleries@ub.edu

Anatomia

Josep Maria

de Anta Vinyals

Patologia i

Terapèutica

Experimental

janta@ub.edu

Biofísica

José Carlos

Perales Losa

Ciències

Fisiològiques

jperales@ub.edu

Segon semestre

Assignatures

Coordinadors

Departament

Adreça electrònica

Citologia

Celia

García Martínez

Patologia i

Terapèutica

Experimental

celiagarcia@ub.edu

Laboratori i

Instrumentació

Biomèdica

Vanesa

Soto Cerrato

Patologia i

Terapèutica

Experimental

vsoto@ub.edu

Estadística

Víctor Raúl

Moreno Aguado

Ciències

Clíniques

victor.moreno@ub.edu

Bioquímica

Francesc

Viñals Canals

Ciències

Fisiològiques

fvinals@ub.edu

Histologia i

Organografia

Joan

Blasi Cabús

Patologia i

Terapèutica

Experimental

blasi@ub.edu

Primer semestre
Coordinadora: Maria de la Soledad Alcántara Horrillo (salcantara@ub.edu)

Assignatures

Coordinadors

Departament

Adreça electrònica

Metabolisme

Ramón

Bartrons Bach

Ciències

Fisiològiques

rbartrons@ub.edu

Fisiologia

Humana I

Jordi

Llorens Baucells

Ciències

Fisiològiques

jllorens@ub.edu

Fisiologia

Humana II

Raúl

Estévez Povedano

Ciències

Fisiològiques

restevez@ub.edu

Biologia

Cel·lular

Ricardo Enrique

Pérez Tomás

Patologia i

Terapèutica

Experimental

rperez@ub.edu

Genètica

Molecular

Francesc

Ventura Pujol

Ciències

Fisiològiques

fventura@ub.edu

Segon semestre

Coordinador: Julià González Martín (juliangonzalez@ub.edu)

Assignatures

Coordinadors

Departament

Adreça electrònica

Biologia Cel·lular

de la Patologia

Josep

Saura Martí

Biomedicina

josepsaura@ub.edu

Genètica:

Anàlisi Genètica

Josep

Oriola Ambròs

Biomedicina

joriola@ub.edu

Microbiologia

Josep Maria

Costa Camps

Fonaments

Clínics

jcostacamps@ub.edu

Microbiologia

Clínica

Julià

González Martín

Fonaments

Clínics

juliangonzalez@ub.edu

Nutrició

Ramón

Estruch Riba

Medicina

restruch@ub.edu

 

Primer semestre

Coordinadora: Maria de la Soledad Alcántara Horrillo (salcantara@ub.edu)

Assignatures

Coordinadors

Departament

Adreça electrònica

Neurobiologia

Artur Llobet

Berenguer

Patologia i

Terapèutica

Experimental

allobet@ub.edu

Biologia del

Desenvolupament

María

de la Soledad

Alcántara Horrillo

Patologia i

Terapèutica

Experimental

salcantara@ub.edu

Endocrinologia

Molecular

i Senyalització

Cel·lular

José Luís

Rosa López

Ciències

Fisiològiques

joseluisrosa@ub.edu

Bases Genètiques

de la Malaltia

Virginia Nunes Martínez

Ciències Fisiològiques

vnunes@ub.edu

Psicobiologia

Josep Manuel

Menchón Magriñá

Ciències

Cliniques

jmmenchon@ub.edu

Segon semestre

Coordinador: Julià González Martín (juliangonzalez@ub.edu)

Assignatures

Coordinadors

Departament

Adreça electrònica

Fisiopatologia

Joquim

Fernandez Solà

Medicina

fernandezsola@ub.edu

Farmacologia

Patricia Gasso

Fonaments

Clínics

pgasso@ub.edu

Immunologia

Ana Angulo Aguado

Biomedicina

aangulo@ub.edu

Biologia

del Càncer

Neus Agell Jané

Biomedicina

neusagell@ub.edu

Patologia

Molecular

Pedro

Jares Gerboles

Fonaments

Clínics

pjares@ub.edu

 

Primer semestre

Coordinador: Rosa Maria Aligué Alemanyl (aliguerosa@ub.edu)

Assignatures

Coordinadors

Departament

Adreça electrònica

Disseny

Experimental

i Anàlisi de Dades

Rosa Mari

Abellana Sangra

Fonaments

Clínics

 rabellana@ub.edu

Bioquímica Analítica

i Anàlisi Clínica

Wladimiro

Jiménez Povedano

Biomedicina

wjimenez@ub.edu

Tècniques de

Diagnòstic

i d'Imatge

Lourdes

Mengual Brichs / Núria Gavara

Biomedicina

lmengual@ub.edu
ngavara@ub.edu

 

 

Toxicologia i

Salut Pública

Jordi

To Figueras 

Medicina

jto@ub.edu 

Estratègies

Terapèutiques

Josep Maria

Canals Coll

Biomedicina

jmcanals@ub.edu

Segon semestre

Pràcticum I

Josep Maria

de Anta Vinyals 

Patologia i

Terapèutica

Experimental

janta@ub.edu 

Pràcticum II

Josep Maria

de Anta Vinyals

Patologia i

Terapèutica

Experimental

janta@ub.edu 

 

Treball de

Fi de Grau

(TFG)

Josep Maria

de Anta Vinyals

Patologia i

Terapèutica

Experimental

janta@ub.edu 

4art curs

Semestre

Campus

Assignatura

Coordinadors

Departament

1r

Campus Clínic

Hematologia biològica

Juan Luis Vives Corrons

Departament de Medicina

1r

Campus Clínic

Translational medical research

Josep Ma. Llovet Bayer

Departament de Medicina

1r

Campus Clínic

Aplicacions de la ressonància magnètica a l’estudi dels trastorns cognitius

David Bartrés Faz

Departament de Medicina

1r

Campus Clínic

Coneixements sobre vacunes

Àngela Domínguez

Departament de Medicina

1r

Campus Bellvitge

Curs pràctic intensiu en investigació biomèdica

Francesc Ventura / 

José Luis Rosa

Departament de Ciències Fisiològiques

1r

Campus Bellvitge

Farmacologia de recerca i innovació

Víctor Fernández / 

Francisco Ciruela

Departament de Patologia i Terapèutica Experimental

1r

Campus Bellvitge

Escriptura científica eficient

Esteve Fernández Muñoz

Departament de Ciències Clíniques

1r

Campus Bellvitge

Aprenent a ser genetista

Virginia Nunes / 

Ester Prat

Departament de Ciències Fisiològiques

1r

Campus Bellvitge

Disseny Molecular de la vida: l’estructura a la funció

Gabriel Pons Irazazàbal

Departament de Ciències Fisiològiques

1r

Campus Bellvitge

Exercici en la salut i la malaltia

Pablo Miguel Garcia-Roves

Departament de Ciències Fisiològiques

1r

Campus Bellvitge

El reproductor

Pepita Giménez Bonafé

Departament de Ciències Fisiològiques

Comparteix-ho: