Secció d’Art i Cultura Visual

Actualització: 03/11/2022

  • Secretari/tària Departament: Diego Marchante
  • Coordinador/a: Ricardo Guixà
  • Repres. del PAT: Fernando Herraiz
  • Repres del Consell d’Estudis: Ricardo Guixà
  • Repres. Comissió Acadèmica: Dolors Tapias (presidenta), Diego Marchante, Ricardo Guixà
  • Repres. C. de Cultura: Anna Urroz (presidenta)
  • Repres. altra professorat a Permanent: Esther Catalina
  • Repres. C. Dinamització Lingüística:
  • Repres. C. Igualtat: Diego Marchante (president)
  • Repres. C. Tecnologies: Diego Marchante (president)
  • Comissió doctorat: Dolors Tapias
  • Mestres de taller: Esther Catalina, Pere Grimau, Germán Regueira

Plantilla:

La Secció d'Art i Cultura Visual està formada per una plantilla de 36 professors:

  • 20 Associats/des
  • 3 Inv. Predoc
  • 6 Lectors/es
  • 6 Agregats/des
  • 3 Titulars
  • 3 Catedràtics/ques
1 Almirall Rotes, Caterina Associat/da 6p calmirall@ub.edu
2 Baigorri Ballarin, Laura Catedràtic/a lbaigorri@ub.edu
3 Barragan Rodriguez, Jose M. Titular barragan@ub.edu
4 Beccari , Enrico Associat/da 6p enricobeccario@ub.edu
5 Blochtein Burd, Joana Inv. Predoc joana.blochtein.burd@ub.edu
6 Brusadin , Vanni Associat/da 6p brusadin@ub.edu
7 Campoy Soto, Juan Luis Associat/da 6p juanluiscampoy@ub.edu
8 Carrasco Segovia, Sara Associat/da 6p sara_carrasco@ub.edu
9 Casanova Fernandez, Ramon Associat/da 6p ramoncasanova@ub.edu
10 Castro Fondevila, Alfonso De Titular alfonsodecastro@ub.edu
11 Castro Varela, Jose Aurelio Lector/a aurelio.castro@ub.edu
12 Catalina Gonzalez, Esther Associat/da 6p ecatalina@ub.edu
13 De Riba Mayoral, Silvia Inv. Predoc sderiba@ub.edu
14 Fraj Herranz, Elena Gabriela Lector/a elefrajgb@ub.edu
15 Grimau Perez Tudela, Pere Associat/da 6p pgrimau@ub.edu
16 Guillamet Garcia, Pau Associat/da 6p pauguillamet@ub.edu
17 Guixa Frutos, Ricardo Agregat/da rguixa@ub.edu
18 Hernandez Hernandez, Fernando Catedràtic/a emèrit/a fdohernandez@ub.edu
19 Herraiz Garcia, Fernando Agregat/da f.herraiz@ub.edu
20 Hurtado Mompeo, Fco. Javier Associat/da 6p xhurtado@ub.edu
21 Irusta Araujo, Eki Inv Predoc eki.irustar@ub.edu
22 Kancler, Tjasa Lector/a SH tkancler@ub.edu
23 Laguillo Menendez, Manuel M. Catedràtic/a mlaguillo@ub.edu
24 Linera Rodríguez, Valeria Associat/da 4p valerialinera@ub.edu
25 Lopez Ruido, Maria Luz Agregat/da lopezruido@ub.edu
26 Malinverni, Laura Lector/a laura.malinverni@ub.edu
27 Marchante Hueso, Diego Lector/a diegomarchante@ub.edu
28 Martin Saura, Leonides Associat/da 6p leomartin@ub.edu
29 Martínez Sanchez, Debora Associat/da 6p dmartinez@ub.edu
30 Montilla Campillo, Julia Associat/da 4p juliamontilla@ub.edu
31 Morcate Casera, Montserrat Lector/a montsemorcate@ub.edu
32 Moreno Gonzalez, Ascensión Agregat/da amorenog@ub.edu
33 Perramon Ramos, Job Associat/da 6p jramos@ub.edu
34 Plans Farrero, Mireia Associat/da 6p mireiaplans@ub.edu
35 Redondo Arolas, Mar Col·laborador/a permanent redondo@ub.edu
36 Regueira Losada, Germán Associat/da 2p germanregueiralosada@ub.edu
37 Riera, Ratamero, Marina Associat/da 6p m.riera@ub.edu
38 Sucari Jabbaz, Jacobo Agregat/da jacobosucari@ub.edu
39 Tapias Gil, M. Dolores Titular md.tapias@ub.edu
40 Urroz Osés, Anna Lector/a aurroz@ub.edu
41 Viñas Alcoz, Albert Associat/da 6p albertvinasalcoz@ub.edu