Logo Universitat de Barcelona Departament de Biologia Animal imatge de maquetació
Español English UB imatge de maquetació
imatge de maquetació imatge de maquetació imatge de maquetació imatge de maquetació imatge de maquetació
imatge de maquetació
DBA
Inici
Presentació
Directori
Docència
Antropologia
Zoologia
Recerca
Antropologia
Zoologia
Enllaços
imatge de maquetació
Icona d'informació Contacte:

dept-biologia-animal@ub.edu

Edifici Ramon Margalef
Facultat de Biologia
Universitat de Barcelona

Avinguda Diagonal 643
08028 Barcelona

Tel.: 93 402 1439
Fax: 93 403 5740

imatge de maquetació
imatge de maquetació
  Directori imatge de maquetació

 

DIRECTOR:
Dr. Santiago Mañosa Rifé
SECRETÀRIA:
Dra. Esther Esteban Torné
 
CAPS D'UNITAT
 
Antropologia:
Dra. Araceli Rosa de la Cruz
Artròpodes:
Dra. Marina Blas Esteban
Invertebrats:
Dr. Manuel Ballesteros Vázquez
Vertebrats:
Dr. Xavier Ferrer Parareda
 
GESTORA DEPARTAMENTAL:
Sra. Isabel Vázquez Franco
 
RECOL·LECTOR I CONSERVADOR:
Dr. Eduardo Mateos Frías

 

 

PROFESSORS
NOM Categoria email Telèfon
AGUILAR VILA, ALEX Catedràtic aaguilar@ub.edu 934021453
ARIAS SAMPERIZ, BARBARA Professora Associada barbara.arias@ub.edu 934021461
ARNEDO LOMBARTE, MIQUEL ANGEL Professor Agregat ude.bu@odenram 934034804
AVILA ESCARTIN, CONXITA Professora Agregada conxita.avila@ub.edu 934020161
BALLESTEROS VAZQUEZ, MANUEL Professor Titular mballesteros@ub.edu 934021435
BLAS ESTEBAN, MARINA Catedràtica mblas@ub.edu 934021443
BORRELL THIO, M. ASSUMPCIO Professora Agregada xonborrell@ub.edu 934039809
CARDONA PASCUAL, LLUIS Professor Lector luis.cardona@ub.edu 934031368
CASINOS PARDOS, ADRIÀ Catedràtic acasinos@ub.edu 934021454
ESPARZA PAGES, MIREIA Professora Lectora mesparza@ub.edu 934021459
ESTEBAN TORNE, M. ESTHER Professora Titular mesteban@ub.edu 934021461
FAÑANAS SAURA, LOURDES Professora Titular lfananas@ub.edu 934021461
FATJÓ-VILAS MESTRE, MAR Professora Associada mar.fatjovilas@ub.edu 934021461
FERRER PARAREDA, XAVIER Professor Titular xferrer@ub.edu 934021458
GARCIA MORO, CLARA E. Professora Titular cgarcia@ub.edu 934021459
GAZO PÉREZ, MANEL Professor Associat manelgazo@ub.edu 934031368
GONZALEZ-SOLIS BOU, JACOB Professor Agregat ude.bu@silosgj 934034802
GOSALBEZ NOGUERA, JOAQUIM Catedràtic jgosalbez@ub.edu 934021451
GOULA GOULA, MARTA Professora Titular mgoula@ub.edu 934021443
HERNANDEZ MARTINEZ, MIGUEL Professor Titular mhernandez@ub.edu 934021459
LLORENTE CABRERA, GUSTAVO Professor Titular gllorente@ub.edu 934021455
LOPEZ FUSTER, MARIA JOSE Professora Titular marialopez@ub.edu 934021457
LÓPEZ LEGENTIL, SUSANNA Investigadora Ramón y Cajal slopez@ub.edu 934031150
MAÑOSA RIFE, SANTIAGO Professor Titular smanosa@ub.edu 934034907
MORAL CASTRILLO, PEDRO Professor Titular pmoral@ub.edu 934021461
PALACIN CABAÑAS, CREU Professora Titular cpalacin@ub.edu 934021441
PEREZ-PEREZ, ALEJANDRO Professor Titular martinez.perez-perez@ub.edu 934021460
PUJADE VILLAR, JULI Professor Titular jpujade@ub.edu 934021444
REAL ORTI, JOAN Professor Titular jreal@ub.edu 934035857
RIBERA ALMERJE, CARLOS Professor Titular cribera@ub.edu 934021446
RODRIGUEZ TEIJEIRO, J. DOMINGO Catedràtic jrodriguez@ub.edu 934021448
ROSA DE LA CRUZ, ARACELI Professora Lectora araceli.rosa@ub.edu 934021461
SALVADO CABRE, HUMBERT Professor Agregat hsalvado@ub.edu 934021440
SAN MAURO MARTÍN, DIEGO Investigador Ramón y Cajal dsanmauro@ub.edu
934021437
SANPERA TRIGUEROS, CAROLINA Professora Agregada csanpera@ub.edu 934021452
SERRA COBO, JORDI Professor Associat jordi.serra.cobo@ub.edu 934020222
SERRA SORRIBES, ANTONI Professor Titular aserra@ub.edu 934021444
SOSTOA FERNANDEZ, ADOLF DE Professor Titular asostoa@ub.edu 934021449
TOJA SANTILLANA, DOMINGO-ISAAC Professor Associat dtoja@ub.edu 934021459
TURBON BORREGA, DANIEL Catedràtic turbon@ub.edu 934021460
VINYOLES CARTANYA, DOLORS Professora Agregada d.vinyoles@ub.edu 934039808
 

 

PROFESSORS JUBILATS      
NOM email Telèfon
CASTELLO ORVAY, FRANCISCO fcastello@ub.edu   934021447
GRACIA ROYO, Mª del PILAR mpgracia@ub.edu   934021440
NADAL PUIGDEFÀBREGAS, JACINT jnadal@ub.edu Catedràtic Emèrit 934021450

 

INVESTIGADORS POSTDOCTORALS
NOM email Telèfon
EDER, ELENA eder@cencat.edu 934041368
HERNÁNDEZ MATÍAS, ANTONI ahernandezmatias@ub.edu 934035857
RAMOS GARCÍA, RAÜL ramos@ub.edu 934021041
RIESGO GIL, ANA anariesgogil@gmail.com 934031150
     

 

ESTUDIANTS PREDOCTORALS

NOM email Telèfon
ALIAGA MARTÍNEZ, ANDRÉS andres.aliaga@ub.edu 934021460
ÁLVAREZ DE QUEVEDO, IRENE    
AMANDO, JUAN evoluciohumana@gmail.com  
ANGULO PRECKLER, CARLOS    
ARIAS MARTORELL, JÚLIA    
BARRULL VENTURA, JOAN    
BATISTA MOJICA, CHELINA chelina83@gmail.com  
BELLO HELLEGOUARCH, GAËLLE    
BOSCH JANER, RAFEL rafel.bosch.janer@telefonica.net  
BOTELLO CASTILLO, JUAN CARLOS    
CANALS DELGADO, ORIOL ocanalsd@ub.edu 934021440
CARBONERAS MALET, CARLES    
CARRERAS TORRES, ROBERT    
CASANOVAS COMPANY, JOAN joancasan@gmail.com  
CLAVERO, ANA aclavero@ub.edu  
COLIN, NICOLE    
COMAS MANRESA, MARIA DEL MAR vipera_balearica@hotmail.com  
CÓRDOVA PALOMERA, ALDO    
CUSCÓ MARTÍNEZ, FRANCESC cusco.francesc@gmail.com  
DE LOS REYES GONZÁLEZ, J. MANUEL josemanuel.delosreyes@ub.edu 934021041
DELGADO, LIDIA ldelgado@xtec.cat  
ESCOBAR TOLEDANO, MARC endunguetse@gmail.com  
FABRE MITJANS, NOËLLE noefami@gmail.com  
FRANCH QUINTANA, MARC    
GÁLVEZ LÓPEZ, ELOY egalvez@ub.edu 934021454
GAMARRA RUBIO, BEATRIZ    
GARCÍA CISNEROS, ÁLEX alexgarcia62@hotmail.com  
GARCÍA GALEA, EDUARDO eduardogarciagalea@ub.edu 934039808
GIRALT JONAMA, DAVID david.giralt@ctfc.cat  
GOLDBERG HERMO, XIMENA xgoldberg@ub.edu 934021461
GOMEZ CAMPOS, ENCARNA engomez@ub.edu 934021453
GORDÚN QUILES, ELENA    
GORKA, KATARZYNA    
JIMÉNEZ BLASCO, IRENE    
LÓPEZ PANCORBO, ALBERT panchoyluna@gmail.com  
LOZANO FERNÁNDEZ, JESÚS    
MARTÍN CARRERA, OLGA    
MARTÍN LABARQUE, FACUNDO facundo.labarque@gmail.com  
MARTÍNEZ SALMERÓN, DEBORAH    
MAS ACEBES, MERITXELL  info@hydrolab.es  
MIÑANO MARTÍNEZ, JESUS jesus@aracnologia.es  
MITJANS NIUBÓ, MARINA    
MOLES SÁNCHEZ, JUAN    
MONROY LÓPEZ, MARIO    
MORA CHECA, ELISA elisamoracheca@gmail.com 934034808
NETO MILITAO, TERESA tnetomilitao@ub.edu 934034802
NOVA DELGADO, MÒNICA    
PASCUAL PIJOAN, GUILLEM guillempascualpijoan@hotmail.com 934021456
PINELA, ANA ana.pinela@ub.edu 934021453
PINILLA PÉREZ, BEATRIZ bpinilla@ub.edu 934021439
PLANAS FIGUERAS, ENRIC enplamas@gmail.com  
PUJOL BAYONA, ANIOL aniol.p@gmail.com  
PUJOL BUXÓ, EUDALD    
RESANO MAYOR, JAIME jresano@ub.edu  
RODRÍGUEZ, ANTONIO    
ROMERO RAMETA, ALEJANDRO    
RUIZ PACE, FIORELLA    
SÁEZ SEPÚLVEDA, ARTURO    
SALIS, LUIGI    
SÁNCHEZ DONOSO, INÉS ines.sanchezdonoso@ub.edu 934021456
SAN SEBASTIÁN MENDOZA, OLATZ    
SANTULLI SANZO, GIULIA    
SAÑUDO RESTREPO, CLAUDIA P.    
SAPORITI, FABIANA fabiana.saporiti@gmail.com 934035370
SORIANO GIMÉNEZ, ANA ISABEL anaisabel_soriano@yahoo.es  
SOUSA, PEDRO prsousa@gmail.com  
STEFAN, LAURA laura.stefan@ub.edu 934021041
STEGUN VIDIGAL, VERA CRISTINA    
ZENTENO, LISETTE lisette.zenteno@gmail.com 934031368

 

TÈCNICS DE SUPORT
NOM Càrrec email Telèfon
BORREGO CARRETERO, JESSICA Tècnica de Laboratori jessicaborrego@ub.edu  
FERRAND MARTÍN, JOAN Tècnic Laboral j.ferrand@ub.edu
934021439
MATEOS FRÍAS, EDUARDO Recol·lector i Conservador emateos@ub.edu
934021439
       
TÈCNICS DE RECERCA
NOM Càrrec email Telèfon
ESPLUGA GARCÍA, ROGER Tècnic de Recerca rogespluga@gmail.com  
ESTRADA RUIZ, GEMMA Tècnica de Recerca gemma_estrada@ub.edu
934021461
HERNANDEZ MATÍAS, ANTONI Tècnic de Recerca ahernandezmatias@ub.edu
934025857
MAZZUCA, PAOLA Tècnica de Recerca saturnth@hotmail.it  
MECA CARO, DAVID Tècnic de Recerca dmecaro@ub.edu  
MONFORT SUSÍN, ANA Tècnica de Recerca anamonfort@ub.edu
934021461
SANMARTI BOIXEDA, NEUS Tècnica de Recerca neussanmarti@ub.edu  
VALLDEPERAS LLABERIA, ANNA Tècnica de Recerca annavalldeperas@ub.edu  
VÁZQUEZ GONZÁLEZ, JENNIFER Tècnica de Recerca j.vazquez@ub.edu
934020161
       
ADMINISTRACIÓ
NOM Càrrec email Telèfon
CABALGANTE SÁNCHEZ, Mª JOSÉ Administrativa mjcabalgante@ub.edu
+34934021439
IBÁÑEZ MARTÍNEZ, VICTÒRIA Administrativa victoriaibanez@ub.edu
+34934021439
RIBAS VILANOVA, JOAN RAMON Administratiu jrribas@ub.edu
+34934021439
VÁZQUEZ FRANCO, ISABEL Gestora Departamental isabelvazquez@ub.edu
+34934021439
       
       
       

 

COL·LABORADORS EXTERNS
NOM email
Adriana Villamor  
Ahmed Aghmich  
Albert Cama  
Albert Montori Faura amontori@ub.edu
Albert Tintó García-Moreno atinto@ub.edu
Alejandro Romero Rameta  arr@ua.es
Alejandro Sánchez Chardi  
Àlex Richter-Boix  alex.richter@ebc.uu.se
Amador Viñolas Saborit av.rodama@gmail.com
Ana Isabel Fernández Perdices  
Andrés López Sepulcre  andresls@ucr.edu
Anna Casas Solá annaacs4@gmail.com
Bernard Banaigs banaigs@univ-perp.fr
Bongkeun Song songb@uncw.edu
Carles Carreras Huergo carlos_c_h@hotmail.com
Carles Vilà i Arbonés  carles.vila@ebd.csic.es
Damian Valés damianvales@hotmail.com
Daniel Sol Rueda  d.sol@creaf.uab.es
Elena Gordún Quiles  elena.gordun@upc.edu
Esteban González Burchard  
Esteve Grau Giménez  
Esther Infante Bueno esther.infante@gmail.com
Francesc Gessé Solé fgesse1963@yahoo.es
Francesc Llimona Llovet  fllimona@parccollserola.net
Francesc Muñoz Muñoz  Francesc.MunozM@uab.cat
Francesc Parés Tanco  kiku_kiku4@hotmail.com
Guadalupe Barajas López gbarajas@uaslp.m
Guillem Guerao Serra  guillermo.guerao@irta.cat
Gustavo Hormiga  hormiga@gwu.edu
Iosune Uriz iosune@ceab.csic.es
Irene Álvarez de Quevedo alvarezdequevedo@ub.edu
Irene Teixidor Toneu qualsevolnit@gmail.com
Isabelle Côté  
Jaume Puigagut Juárez Jaume.Puigagut@upc.edu
Javier Vázquez Albalate xvazquez@xtec.cat
Joan Carles Cortés Guix  jcguix@pangea.org
Joan Pons  vieajpp8@uib.es
Joana Micael  
John Bishop  
John Gabriel Téllez  
Jordi Galbany Casals  jg105@duke.edu
Jordi Moya jordi@eeza.csic.es
José Julián Llerena jjleco@iiqab.csic.es
José Luis Copete  jlcopete@telefonica.net
Josep Maria Riba i Flinch jm.riba@wanadoo.es
Josep Piqué Vila  jpique@mail.bcn.es
Joseph Pawlik pawlikj@uncw.edu
Juan Carlos Martinez Cruzado  
Lara Sallés lara_5@msn.com
Laura Silva poly17@yahoo.com.ar
Lluís Jover Armengol lluis_jover@ub.edu
Lluis Toll  
Luigi Salis luigisalis78@hotmail.com
Luis Mata Perdomo luismata3@gmail.com
Magdalena Bermejo Espinet  magda_bermejo@yahoo.es
Manel Puigcerver Oliván mpuigcerver@ub.edu
Mari Luz Parga López mariluz@submon.org
Maria Assumpció Sans Fuentes  sans@email.arizona.edu
Massimo Drago m.drago@ub.edu
Miguel Ángel Carretero Fernández carretero@mail.icav.up.pt
Mikel Becerro mikel@ceab.csic.es
Neil Risch  
Neus Martínez Abadías  
Patrick Erwin patrick@ceab.csic.es
Pedro Andrés Maíllo Bellón  pmaillo@ub.edu
Pedro Javier Cordero  PedroJavier.Cordero@uclm.es
Pedro Oromí poromi@ull.es
Pedro Rodrigues prodrigues@ua.pt
Pere Aymerich Boixader  pere.aymerich@wanadoo.es
Peter Schupp peter.schupp@gmail.com
Ramon Solís Nogués  rsolis@xtec.cat
Rosemary Gillespie gillespie@berkeley.edu
Santiago Palazón Miñano  santiago.palazon@gencat.cat
Sergi Papiol Mir  papiol@em.mpg.de
Stefano Taiti  stefano.taiti@ise.cnr.it
Teresa Pastor Ramos  teresa.pastor.ramos@gmail.com
Victor Bonet Arbolí vboneta@gmail.com
Vítor Almada  
Xavier Santos Santiró  xsantos1@ub.edu
Xavier Turon Barrera xturon@ceab.csic.es
Xavier Vázquez Albalate xvazquez@xtec.cat
Yolanda Melero Cavero yolrem@gmail.com

 

 

 
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació
imatge de maquetació © Universitat de Barcelona Edició: DBA
Última actualització o validació: 31.03.2016
imatge de maquetació