Coordinadors de formació de centre

Amb la voluntat de garantir que les activitats de formació responguin a les necessitats reals dels centres, i de contribuir a la línia estratègica de millora de la qualitat docent en els ensenyaments de la UB , des de l'IDP s'ha creat la figura de Coordinador/a de Formació en els diferents centres.

Cada Facultat i Escola Universitària, d'acord amb la direcció de l'IDP, proposa un professor o professora que rep l'encàrrec del Vicerectorat de Política Docent de coordinar la formació del professorat en el si del seu centre, per un període de tres anys.

Llistat de coordinadors de formació de centre

Facultat de Belles Arts Eva Figueras Ferrer efigueras@ub.edu
Facultat d'Informació i Mitjans Audiovisuals Marta  Somoza Fernández msomoza@ub.edu
Facultat de Biologia Jeús  Pérez Clausell jeus.perez@ub.edu
Facultat de Dret Enriqueta Expósito Gómez eexposito@ub.edu
Facultat d'Economia i Empresa Joaquín Turmo Garuz jturmo@ub.edu
Facultat d'Educació Josep Alsina Masmitja jalsina@ub.edu
Facultat de Farmàcia i Ciències de l'Alimentació Joan Simon Pallisé joansimon@ub.edu
Facultat de Filologia i Comunicació Teresa Requena Pelegri teresa_requena@ub.edu
Facultat de Filosofia Ignasi Guiu Andreu iguiu@ub.edu
Facultat de Física Eduard  Vives Santa-Eulàlia eduardvives@ub.edu
Facultat de Geografia i Història Maria Adela  Fargas Peñarocha marielafargas@ub.edu
Facultat de Ciències de la Terra Marta Guinau Sellés mguinau@ub.edu
Facultat de Matemàtiques Antoni Benseny Ardiaca antoni.benseny@ub.edu
Facultat de Medicina i Ciències de la Salut    

Centre Medicina

Xavier  Pastor Durán xpastor@ub.edu

Centre Infermeria

Silvia  Costa Abós scosta@ub.edu

 Centre Odontologia

Mireia Pascual Sancho mireiapascual@ub.edu

Centre Podologia

Elena de Planell Mas elenaplanel@ub.edu
Facultat de Psicologia M. José Corral López mjcorral@ub.edu
Facultat de Química Oscar Núñez Burcio oscar.nunez@ub.edu