Administració

 

 Presentació
 La Secció d'Administració, integrada per Personal d'Administració i Serveis de la Universitat de Barcelona s'encarrega, en estreta col·laboració amb la resta de Seccions de l'Institut de Ciències de l'Educació, de fer possible el bon desenvolupament de tota l'activitat, tant de formació com de recerca.
Objectiu

L’objectiu principal de la Secció d’Administració és:

  • Donar suport  administratiu i tècnic a la resta de seccions de l’Institut.
Funcions

Les funcions principals de la secció són les següents:

  • Donar suport administratiu a l’equip directiu i als caps de les seccions.
  • Informar i atendre el professorat universitari i el professorat d’educació infantil, primària, secundària i de cicles formatius i altres professionals de l’educació.
  • Dur a terme els processos derivats de la matrícula de les diferents activitats i la difusió dels cursos de formació del professorat.
  • Emetre els certificats de les diferents activitats formatives.
  • Donar suport a les propostes dels cursos de postgrau i màsters propis així com gestionar la inscripció, matrícula, pagaments i els títols d’aquests cursos.
  • Gestionar els espais propis de l’ Institut.
  • Fer el seguiment dels convenis i contractes administratius i de la seva gestió econòmica.
  • Elaborar les comunicacions internes i externes .
  • Mantenir el contingut del web de l’ICE.
  • Elaborar i gestionar el pressupost d’ingressos i de despeses.
  • Contractar els serveis necessaris per dur a terme la formació.
  • Convocar i resoldre beques de col·laboració de l’ICE
  • Gestionar els aspectes econòmics i administratius dels ajuts, projectes de recerca i de millora i innovació docent de l’ICE.
  • Difondre i gestionar convocatòries i programes propis de l’ICE (de recerca, d’ajuts al professorat, premis, etc).
  • Mantenir actualitzat el catàleg de publicacions de l’ICE.

Directori: 

Nom Correu electrònic Telèfon Càrrec i/o funcions
Galera Cámara, Bartolomé bgalera@ub.edu 934035191 Cap d'Administració
Becerra Machado, Rafael rbecerra@ub.edu Tècnic en informàtica
Castán Santafé, Ana Pilar ana.castan@ub.edu 934035174 Secretaria (Postgraus propis)
Coines Vicente, Albert acoines@ub.edu 934035175 Secretaria (suport a la direcció i caps de secció)
Gómez Peñalba, Juliana jgomez@ub.edu 934021023 Secretaria (cursos d'universitat)
Herrero Serrano, Marisa m.herrero@ub.edu 934035172 Secretaria (cursos d'infantil, primària, secundària i FP)
Mato Ferré, Mònica mmato@ub.edu 934035194 Tècnica en suport a les noves tecnologies
Oliva Albaladejo, David dolivaa@ub.edu 934035177 Cap de Negociat Econòmic
Ortiz Muñoz, Lola lolaortizm@ub.edu 934035174 Secretaria (Postgraus propis)
Ramos del Rio, Koldo klramos@ub.edu 934035175 Secretaria (cursos d'infantil, primària, secundària i FP)
Rodríguez Càmara, Julià jrodriguezcamara@ub.edu 934039056 Gestió Econòmica
Rojas Martínez, Cristina crojas@ub.edu 934035178 Gestió Econòmica
Ruiz Desimón, Margarita mruiz@ub.edu 934021024 Secretaria (cursos d'infantil, primària, secundària i FP)
Ruiz Sánchez, Assumpta asunruiz@ub.edu 934034898 Secretaria (Cursos d'universitat)
Segura Ricart, M. Àngels angelssegura@ub.edu 934021022 Cap de Negociat Secretaria
Zamora Cortés, M. Mercedes mzamora@ub.edu 934035178 Gestió Econòmica

Més informació

Institut de Ciències de l'Educació (ICE)

Passeig de la Vall d'Hebron, 171
08035 Barcelona
Telèfon: 93 403 51 75
Fax: 93 402 10 16

Veure Ubicació