EAIE Conference & Partners’ Event

Setembre 2022 | Conferència EAIE Barcelona 2022 i Partners’ Event

En la seva voluntat d’internacionalització i projecció internacional del centre, tal i com ja s’havia fet en edicions anteriors, la Facultat d’Economia i Empresa i l’ORI de la Facultat van participar activament en la Conferència EAIE Barcelona 2022. En el marc d’un esdeveniment tan important per a la nostra àrea i com a ciutat amfitriona de la 32ª edició de la conferència de la European Association for International Education, vàrem contribuir activament en l’esdeveniment i a la seva dinamització, unint esforços amb la mateixa UB, la resta d’universitats catalanes i la organització de l’EAIE.

La conferència a la premsa: TV3 | Notícia Conferència EAIE Barcelona 2022

Cal destacar que, a més de la participació en la conferència en sí, com a centre vàrem organitzar i participar en nombrosos actes i esdeveniments que es van dur a terme en el marc i en paral·lel a la conferència. Entre ells, el nostre centre va participar en l’organització i va ser una de les Facultats de la UB en acollir l’EAIE-UB Campus Experience.

El Partners’ Event

A més, com a centre vàrem organitzar el Partners’ Event per al partenariat del nostre centre, aprofitant la gran assistència a l’esdeveniment. En el marc d’aquest esdeveniment vàrem poder rebre diversos dels representants i/o personal de l’àrea d’internacional de les nostres universitats sòcies, majoritàriament d’Europa. En el marc d’aquest esdeveniment, que va incloure diverses presentacions, atencions protocol·làries i dinàmiques de grup , els nostres socis van poder conèixer de primera mà el centre així com a una representació de l’equip directiu, acadèmic i de gestió de la Facultat i es van poder enfortir els vincles institucionals. L’esdeveniment va tenir un feedback molt positiu i com a centre volem destacar l’esforç invertit!

Memòria del Partners’ Event (esperem poder publicar la memòria i les valoracions dels participants de l’esdeveniment el més aviat possible)