Dating terrace agriculture in the Mediterranean (Spain, Greece, Turkey)

Dijous, 28 Febrer 2019.

CONFERÈNCIA 14 de març, 18 h., Aula 205. Facultat de Geografia i Història, Planta 2ª, c/ Montalegre 6-8, 08001 Barcelona.

SAM TURNER Professor of Archaeology / Director, McCord Centre for Landscape Newcastle University.

Presentació: Miguel Ángel Cau Ontiveros, ICREA Research Professor, director de l’ERAAUB; Catalina Mas, JdlC incorporación, ERAAUB.

Organitza: Equip de Recerca Arqueològica i Arqueomètrica de la Universitat de Barcelona (ERAAUB), projecte Archaeology, Remote Sensing, and Archaeometry: A multidisciplinary approach to landscape and ceramics from the Roman to the Medieval period in Mallorca (Balearic Islands) (ARCHREMOTELANDS) (HAR2017-83335-P), Secció de Prehistòria i Arqueologia, Departament d’Història i Arqueologia /UB.