Què fer abans de matricular-te

1r Autentica't com a alumne/a de la UB

Per poder fer l'automatrícula és imprescindible que, prèviament, et registris per rebre l'identificador de 4 caràcters i crear-te una contrasenya amb què podràs accedir al programa d'automatrícula.

•Formulari per configurar la contrasenya i obtenir l'identificador

•Document amb informació per configurar la contrasenya i obtenir l'identificador.

Vídeo amb informació per configurar la contrasenya i obtenir l'identificador.

2n Consulta la documentació necessària per a la matrícula

A partir de la formalització de la matrícula, la Secretaria d'Estudiants i Docència (SED) et demanarà la documentació necessària. No presentar la documentació en el termini que et comuniqui la SED pot comportar l’anul·lació d’ofici de la matrícula per part de la UB sense dret a cap reintegrament. En tot cas, la presentació de la documentació serà condició imprescindible per formalitzar una nova matrícula, modificar la matrícula i/o sol·licitar qualsevol servei acadèmic (certificats, títols, trasllats d'expedient, etc.).